Yücel Kültür Vakfı Burs Başvurusu 2023-2024

Yücel Kültür Vakfı Burs Başvurusu 2023

Yücel Kültür Vakfı bursuna başvuru tek bir kanal üzerinden yapılır. Yücel Kültür Vakfı başvuruları sırasında öğrencilerin T.C kimlik numarası, anne adı, baba adı, doğum tarihi gibi bilgileri doldurması gerekir. Doldurulan bu kısımlar sistem üzerinden kaydedilir. Bu sayede öğrencinin vakfın bursuna her yıl ayrı ayrı başvuru yapması gerekmez. Yılın her günü yapılabilen burs başvurusu için ilk olarak bursverenler.org web sitesine giriş yapılmalıdır. Ardından bursiyer adayının aşağıdaki adımları izlemesi gerekir:

 • Web sitesinin ana sayfasında “Burs Arıyorum” şeklinde bir buton belirir. Bu butona tıklanarak “Lisans için” olan kısım işaretlenir. Ardından devam butonuna basılarak başvuru form butonunun açılması sağlanır.
 • Evraklar kısmından vakıf tarafından istenen evrakların yüklenmesi gerekir. Formun doldurulması sırasında her başlığın baş kısmında yer alan yardım videolarından yardım alınabilir.
 • Form istenen şekilde doldurulduktan sonra bilgi girişinin tamamlandığı hakkındaki buton işaretlenir. Ardından burs seçim ekranı açılır. Burs seçim ekranında seçilmek istenen bursun adı bulunur.
 • Burs adı seçildikten sonra devam kısmına basılır ve ödeme ekranı açılır. Burada başvuru hizmet bedeli başlığı altında yer alan ücret ödenerek başvuru tamamlanır.
 • Ön kayıt aşamasında Yücel Kültür Vakfı öğrencilerden herhangi bir evrak gönderimi talep etmez. Sistem üzerinden yüklenen evraklar yeterli olur. Burada gençler tarafından yapılan beyana güvenilir.
 • Başvuruda online sistemden gönderilen beyana “Evraklar” üzerinden ulaşılır. Formlar üzerinden bir değerlendirme yapılır. Emek, zaman ve para gibi bilgiler vakıf tarafından önemsenir. Bu nedenle burs kazanan öğrencilere aynı gün içerisinde bildirim gönderilir.

Yücel Kültür Vakfı Burs Sonuçları Nerede Açıklanır?

Yücel Kültür Vakfı bursunun başvuru sonuçları her burs türü için ayrı bir linkten öğrenilir. Linkler ve burs isimleri şu şekilde ifade edilir:

 • Yarım Elma Bursu: https://www.yucelkulturvakfi.org/2020–2021-yarim-elma-burs-sonuclari
 • Yabancı Dil Bursu: https://www.yucelkulturvakfi.org/20222023-yabanci-dil-bursu-sonuclari
 • Lisans ve Doktora Bursu: https://www.yucelkulturvakfi.org/yuksek-lisans-ve-doktora-bursu-sonuclari
 • Yetenek Bursu: https://www.yucelkulturvakfi.org/yetenek-bursu-sonuclari
 • Kumbara Bursu: https://www.yucelkulturvakfi.org/kumbara-bursu-sonuclari

Bursların açıklanması için net bir tarih bulunmaz. Sonuçların açıklanıp açıklanmadığı ile ilgili bilgi almak isteyen öğrenciler yukarda yer alan linklerden yararlanabilir. Bursun özelliğine göre başvuru süresi ve kontenjan değişim gösterir. Bursun özelliklerine uygun bağışçılar bulunur ve süreç başlatılır.

Yücel Kültür Vakfı Kimindir?

Yücel Kültür Vakfı’nın kurucusu ve başkanı Nejat Günsel’dir. Vakfın başkan yardımcısı, genel sekreteri, üyesi ve muhasip üyesi aşağıda yer alır:

 • Çetin Kantek: Başkan yardımcısı
 • Haluk Kula: Genel sekreter
 • Esin Hoyi: Üye
 • Hakan Bilgiseven: Muhasip Üye

Yücel Kültür Vakfı Burs Başvuru Koşulları Nelerdir?

Yücel Kültür Vakfı burs başvuru şartları aşağıda yer alır. Bu burs başvuru şartlarını sağlamayan bireylerin başvuruları geçersiz sayılır:

 • Din, dil, cinsiyet, etnik köken ayrımı yapılmadan T.C vatandaşı olan ve üniversite öğrencisi olan her birey bursiyer olabilir.
 • Kurumdan burs alan ve şartları sağlamadığı için bursu kesilen bireylere yeniden burs verilmez.
 • Daha önceki dönemlerde burs almaya hak kazanan ancak bağışçı temin edilememesinden olayı burs alamayan öğrenciler diğer yıllarda yeniden başvuru yapabilir. Eski başvuru durumları yeniden devretmez.
 • Başvurular özel, vakıf ya da devlet olarak ayrı ayrı üniversite türünde yapılmaz.
 • Başka bir kurum ya da kuruluştan burs alan öğrenciler bu durumu formda bildirerek burstan yararlanabilir.

Yücel Kültür Vakfı Burs Başvurusu 2022-2023

Yücel Kültür Vakfı Kumbara Bursu Nedir?

Yücel Kültür Vakfı’nın verdiği kumbara bursu burs veren bağışçılar sayesinde belirli bir alanda toplu para elde edilmesi ile ortaya çıkar. Verilen bu destek için her bir bağışçıdan 5 TL gibi küçük paralar talep edilir. 5 TL olarak biriken değerler 5 bin TL olduğu zaman gençlere burs olarak döner. Başvuru yapan ve başvurusu olumlu sonuç alan her genç 10 aylık bir süreçte 500 TL şeklinde burs almaya hak kazanır.

Yücel Kültür Vakfı Web Sitesine Giriş Nasıl Yapılır?

Yücel Kültür Vakfı’nın sitesine giriş yapmak isteyen kişiler https://www.yucelkulturvakfi.org/#/ linkinden yardım alabilir. Yücel Kültür Vakfı web sitesinin sağ tarafında kalan mavi yazılı giriş butonuna tıklanır. Ardından bursiyerlerden sisteme girebilmeleri için e posta adresleri ve sistem şifreleri istenir. Şifrelerini unutan bireyler için bir adet “Şifremi Unuttum” butonu yer alır. Bu buton sayesinde bursiyerler şifrelerini unutsalar dahi sisteme rahat bir şekilde giriş yapabilir.

Yücel Kültür Vakfı Bursu Ne Kadar Verilir?

Yücel Kültür Vakfı bursunun aylık tutarı farklı burslar için değişkenlik gösterir. Aşağıda iki farklı burs adı ve bursların öğrencilere vereceği ücret yer alır:

 • Yarım Elma Bursu almaya hak kazanan öğrenciler ayda 500 TL ödenek alır.
 • Kumbara Bursu kapsamında her bir öğrenciye 10 ay boyunca 500 TL verilir.

Yücel Kültür Vakfı Dil Bursu Kimlere Verilir?

Yücel Kültür Vakfı’nın yabancı dil bursu yabancı dil bilmemenin eksikliğini yaşayan öğrencileri baz alır. Yabancı dil öğrenerek hayatına pozitif değer katmayı amaçlayan gençler bu burs türünden yararlanabilir. Yabancı dil bursu kapsamında öğrencilerin yabancı dil eğitimlerinin bir kısmı vakıf tarafından karşılanır. Geri kalan kısım ise bursiyerler tarafından ödenir. Öğrencinin başarılı olduğu her bir seviye için vakıf, bursiyeri desteklemeye devam eder. Yücel Kültür Vakfı kapsamında bir bireyin yabancı dil bursu alabilmesi için üniversite okuması şart tutulmaz. 18 yaş ile 26 yaş arası tüm gençler vakfın sitesi üzerinden bu bursa başvuruda bulunabilir.

Yücel Kültür Vakfı Nedir?

Yücel Kültür Vakfı’nın tanımı “1969 yılında kurulan ve yaptığı etkinlikler ile gençlerin hayatlarına dokunmayı amaçlayan vakıf” şeklinde yapılabilir. Genç nesillere hizmet veren bu vakıf kültür ve sanat alanında kendini ön plan taşımak isteyen her bireye destek olur. Gençleri hayallerinin peşinde koşmaları umudu ile destekleyen vakıf her yıl onlarca gence burs verir.

Yücel Kültür Vakfı Burs Başvurusu

Yücel Kültür Vakfı Kurucuları Kimlerdir?

Yücel Kültür Vakfı’nın kurucuları ve meslekleri aşağıda yer alır:

 • Nejat GÜNSEL: Milli Eğitim Müdürü, Özel Okullarda Emekli Müdür Yardımcısı, Vakıf Başkanı
 • Kudret Çetin KANTEK: Vakıf Başkan Yardımcısı
 • Ahmet BAĞCI: Yönetim Kurulu Üyesi
 • Mehmet Haluk KULA: Gazeteci, Vakıf Genel Sekreteri
 • Elif OBDAN GÜRKAN: Yönetici
 • Ahmet Emir BAŞER: Bankacı
 • Avni DEMİREL: Yönetim Kurulu Üyesi, İş Adamı

Yücel Kültür Vakfı Burs Başvuru Formu Nereden Alınır?

Yücel Kültür Vakfı’nın bursuna başvurma formu vakfın kendine ait sitesi içerisinde yer alır. Başvuru formunda istenen bilgilerin eksiksiz doldurulması ve istenen evrakların PDF formatında sisteme yüklenmesi gerekir. Yükleme, vakıf tarafından şart koşulan tarihler arasında olmalıdır. Aksi bir durumda adayların başvuru süreci dikkate alınmaz.

Yücel Kültür Vakfı Ortaöğretim Bursları Nedir?

Yücel Kültür Vakfı’nın ortaöğretim bursları herhangi bir orta öğretim kurumunda okuyan öğrencileri kapsar. Bu öğrenciler devlet ya da özel okulda okuyor olabilir. Ortaöğretim bursları ferdi öğrencileri kapsamaz, yalnızca öğrenci grupları için geçerlidir. Okul olarak başvuru alınır. Yücel Kültür Vakfı tarafından burs almaya hak kazanan öğrenciler ulusal ya da uluslararası şekilde katılacakları yarışmalar, araştırma projeleri, seminerler ya da farklı faaliyetler ile ön plana çıkar. Bu öğrencilerin konaklama giderleri, yol paraları ve yemek bedelleri bu vakıf tarafından karşılanır.

İçeriği Beğendiniz mi?

Yorum yapın