Work and Travel Nedir ?

Work and Travel Nedir ?,bu yazımızda son günlerde sıkça sorulan Work and Travel Nedir ? sorusunu cevaplayacağız.Ayrıca Work and Travel ile ilgili detaylı bilgiler vereceğiz.

Work And Travel Nedir?

Work and travel
                      Work and travel

Kısa adı WAT olan Work and Travel programı, Amerika Birleşik Devletleri Dışişleri Bakanlığı tarafından yürütülmektedir. 1961 yılından beri aktif hale gelen bu program, ABD dışındaki ülkelerde yaşayanların, Amerikan kültürünü ve yaşam biçimini tanımak adına ortaya koyulan devlete bağlı bir yapılanmadır. Bu değişim programında, yabancı uyruklu öğrenciler Amerika’da eğitim almak imkanı edinirler.  Work and Travel, katılımcılara kendi kazançlarını sağlayacakları alanları da açmaktadır. Hem çalışarak hem de okuyarak, bu program üstünden eğitim gerçekleştirmek mümkündür. Fakat, Work and Travel sadece yaz ayları boyunca gerçekleştirilebilmektedir.

 

Work and Travel Başvuru Koşulları Nelerdir?

Work and Travel başvuru koşulları bazı gereklilikler arz etmektedir. Bu gereklilikleri aşağıda şu şekilde verebilmemiz mümkündür:
• Üniversitelerin 4 yıllık bölümlerinde okuyan öğrenciler Work and Travel programına katılabilirler. Bununla birlikte, en az bir ders dönemini tamamlamış olmak şarttır.

Work and travel nedir
Work and travel nedir

• Lisans öğrencilerinin dışında, yüksek lisans öğrencileri de bu programa başvurmak istiyorlarsa, yine en az bir yarı dönemi tamamlamış olmak zorundadırlar. Doktora öğrencileri ise, en az bir dönemi bitirmek zorundadırlar.

• Work and Travel’a katılmak için, 4’lük olarak verilen not sistemi üstünden en az 2 puan alınması gerekmektedir.

• İngilizce’yi en az orta seviyede bilmeyen bir öğrenci Work and Travel programına kabul edilemez.

• Öğrenimini ocak-şubat yarı yılı içinde bitirenler, o dönemin yaz ayında programa katılamazlar.

• Açık öğretim eğitimi alanlar WAT programına katılamazlar.

• Programa katılım yaşında bir şart aranmıyormuş gibi görünse de, 28 yaşını geçen bireylerin vize almaları zorlaşmaktadır.

Work and Travel Nedir ?

Work and Travel’ın Avantajları Nelerdir?

Work and Travel’ın avantajları saymakla bitmez. Bunları aşağıda madde madde belirtmek mümkündür:
• WAT sayesinde, dünyanın en güzel, en ferah, refah düzeyi en yüksek ülkelerini gezme imkanı elde edersiniz.

• WAT sayesinde, farklı kültürlerden, dünyanın dört yanından insanı tanıma fırsatı elde edersiniz.

• WAT sayesinde, gittiğiniz ülkede çalışarak kendinize bir hayat kurmanızın fırsatını da edinmiş olursunuz.

• Yazın Work and Travel yapmış olmak da, size tatil gibi hissettirecektir. Hem eğitim, hem dil geliştirme, hem de para kazanma amaçlı olarak avantajlar sağlamaktadır.

Work and travel maliyeti
Work and travel maliyeti

Work and Travel Maliyeti

Work and Travel programına katılmak için, belli bir ödeme yapılması zorunluluğu vardır. Bu ödemeler her sene yeniden düzenlenmektedir. O yönde, bu alanda danışmanlık veren ajanslara danışmanız, sizin için işleri daha da kolaylaştıracaktır.

Work and Travel wikipedia sayfasına buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Work and Travel ve Erasmus programları ile ilgili detaylı bilgiler için  Yurtdışı Eğitim kategorisini ziyaret edebilirsiniz.

İçeriği Beğendiniz mi?

Yorum yapın