Vigo Kurye Başvurusu Nasıl Yapılır? Başvuru Şartları Nedir?

Vigo Kurye Başvurusu Nasıl Yapılır? Başvuru Şartları Nedir?

Vigo motorlu kurye başvurusu yapmak, motorlu kuryelik yapmak isteyen kişiler için oldukça tercih edilen seçeneklerden biridir. Vigo şirketine bağlı olarak çalışan motor kuryelerin maaş ve haklarının diğer kurye şirketlerine göre daha avantajlı olduğu söylenmektedir. Günlük teslimat sayısına ve çalışma saatine göre ücretleri değişiklik gösteren Vigo motorlu kuryelerinin iş başvurusu yapmak için belirli koşulları taşıması gerekmektedir.

Vigo kurye başvurusunda bulunabilmeniz için Vigo’nun beklediği koşullara uygun bir motorunuz olması gerekmektedir. Kuryelik hizmeti verirken kullanılacak motor kendisine ait olan Vigo motorlu kuryesinin iş güvenliği de kendisine aittir. Motorlu kuryelik yapmak birçok kişi tarafından bilindiği gibi tehlikeli bir meslek olarak görülmektedir, trafikte motor kullanarak teslimat yetiştirmeye çalışan kuryeler bazı olumsuzluklar yaşayabilmektedir. Ancak her meslekte olduğu gibi bazı zorlukları göze alan motorlu kuryeler ülkemizdeki gelir dağılımına göre aylık iyi ücretlere çalışmaktadır.

Vigo Kurye Nedir?

Vigo motorlu kurye, Vigo adında kuryelik hizmeti verilen bir şirket bünyesinde çalışan esnaf kuryelere verilen isimdir. Vigo kurye, günlük teslimat sayısı ve çalışma saati üzerinden maaş alan ancak kendi motoru ile iş yaparak iş güvenliği ve motor masrafları kendisine ait olan bir kuryelik hizmeti vermektedir. Restoranların, şirketlerin siparişlerini anlık olarak siparişi veren müşteriye iletmektedirler. Vigo kurye hizmeti şu şehirlerde bulunmaktadır: İstanbul, Ankara, İzmir, Kocaeli, Bursa, Eskişehir, Çanakkale, Tekirdağ, Denizli, Muğla, Balıkesir, Konya, Antalya, Mersin, Adana, Kayseri. Bu nedenle söz konusu şehirlerde ikamet eden kişiler Vigo motorlu kuryelik başvurusu yapabilirler.

Vigo Motorlu Kurye Başvuru Şartları Nelerdir?

Vigo motorlu kurye olabilmenin koşulları arasında en ön plana çıkan motorlu kurye olmak isteyen kişinin kendi motorunun olması gerektiğidir. Vigo motorlu kurye olmak için sahip olunması gereken motor en az 2012 model ve 110 CC motor özelliklerine sahip olmalıdır. Motorlu kurye çalıştıran şirketler genel olarak 18 – 40 yaş aralığındaki kişileri istihdam etmektedir ancak 40 yaş üzerinde dinamik yapısı olan adaylar da değerlendirmeye alınmaktadır. Tecrübe, yaş, adli sicil kaydı olmama gibi diğer gerekli özellikleri de bünyesinde barındıran motorlu kurye adayı iş için başvurusunu yapabilir. Vigo Kurye Başvuru 2022 2023

Vigo Kurye Başvuru Nasıl Yapılır?

Vigo motorlu kurye iş başvurusu yapmak online olarak gerçekleştirildiği için oldukça kolaydır. Vigo’nun resmi internet sayfasına girdiğinizde ana sayfada “Kurye Olmak İstiyorum” seçeneği bulunmaktadır. Bu seçeneğe tıkladığınız zaman karşınıza iş başvuru formu çıkacaktır. Vigo motorlu kuryelik iş başvuru formunu doldurup online olarak göndermeniz gerekmektedir. Vigo kurye iş başvuru formunda istenen bilgiler şu şekildedir:

 • Ad – soyad
 • Yaşadığınız il ve ilçe
 • Mahalle ve semt bilgileri
 • Telefon numarası
 • E-mail adresi
 • Ehliyet bilgisi (A, A1, A2, B)
 • Tecrübe bilgisi (Yok, 0-2 yıl, 2-4 yıl, 4-6 yıl, 6+ yıl)
 • Adli sicil kaydı bilgisi
 • Vatandaşlık durumu bilgisi
 • Yaş durumu bilgisi (18 yaş altı kabul edilmemektedir)
 • Çalışma bilgileri

Sayılan bilgileri tamamen ve doğru biçimde doldurduktan sonra rıza metnini onaylayarak online olarak Vigo iş başvuru formunu göndermeniz gerekmektedir. Vigo iş başvuru formunu gönderdikten sonra şirket formunuzu değerlendirmeye almaktadır. Değerlendirmesi olumlu olan Vigo motor kurye adayları şirketin genel merkezine çağırılmakta ve şu belgeler adaylardan istenmektedir:

 • Nüfus cüzdanı
 • Sürücü belgesi
 • Adli sicil kaydı
 • Nüfus kayıt örneği
 • Vergi levhası
 • İkametgah belgesi
 • Sürücü Ceza Puanı Sorgusu
 • Araç ruhsatı (Kendi motorsikleti ile çalışanlar için)

İstenen belgeler de değerlendirildikten sonra herhangi bir olumsuzluk bulunmuyorsa başvurunuz olumlu biçimde tamamlanacaktır. Ardından Vigo motorlu kuryeliği yapmaya başlayabilirsiniz. Vigo Kurye Başvuru

Vigo Kurye Çalışma Saatleri ve Çalışma Şartları

Vigo motorlu kuryelerinin çalışma saatleri Vigo saha yöneticileri tarafından belirlenmekte olup günlük 12 saat geçmeyecek şekilde ayarlanmaktadır, bazı durumlarda ise 13 saat çalışma saati görülebilmektedir. Vigo motorlu kuryenin çalışma saatleri sabah 08.00 ile 00.00 arasında belirlenmektedir. Haftada 1 gün tatili bulunan Vigo motorlu kuryelerinin aylık 26 günlük çalışma süresi bulunmaktadır. Saha yöneticisi tarafından belirlenen en fazla 10 saatlik çalışma süresi için 40 dakika mola süresi, en fazla 13 saatlik çalışma için ise 50 dakikalık mola süresi verilmektedir.

Vigo Kurye Maaşları 2022

Vigo motorlu kurye maaşlarının, diğer motorlu kurye çalıştıran şirketlere göre biraz daha yüksek olduğu bilinmektedir. Vigo şirketinde motorlu kuryelerin maaşları paket başına yani günlük olarak verilmektedir. Paket başına 8 TL olan Vigo motorlu kuryelerin maaşları, saatte yaklaşık 3 – 4 teslimatla 35 TL civarında olmaktadır. Vardiya uyum primi adı verilen bir ödeme türü nedeniyle saatlik gelirin 5 TL’si şirkete kalmaktadır. Böylece Vigo motorlu kuryesinin saatlik ücreti ortalama 30 TL diyebiliriz.

Günde 10 saat çalışan Vigo kuryesinin günlük ücreti ne olarak 300 TL, günlük 12 saat çalışan Vigo motorlu kuryesinin maaşı ise net 360 TL civarındadır. Bu hesaba göre aylık 26 gün çalışan Vigo motorlu kuryesinin maaşı 7.800 TL – 9.360 TL arasında değişebilir ancak daha fazla teslimatın yapıldığı bir ayda Vigo motor kuryelerinin maaşlarının 11.000 TL civarına kadar yükselebildiği bilinmektedir.

İçeriği Beğendiniz mi?

Yorum yapın