TÜRGEV Burs Başvurusu 2023

TÜRGEV Burs başvurusu  başladı.Bu yazımızda TÜRGEV tarafından verilen burs ile ilgili detaylı bilgiler vereceğiz.

TURGEV Burs Basvurusu
TURGEV 2021 Burs Basvurusu

TÜRGEV – Türkiye Gençlik ve Eğitime Destek Hizmet Vakfı 24 senedir olduğu gibi 2021 yılı içerisindede maddi desteğe ihtiyacı olan öğrencilere burs vermeye devam ediyor.TÜRGEV tarafından verilen burs ile ilgili detaylara bakacak olursak;

TÜRGEV Üniversite Bursları

TÜRGEV  tarafından verilen burslar  Türgev başarı bursu,hafızlık bursu ve TÜRGEV lisansüstü araştırmacı yetiştirme bursu şeklindedir.

TÜRGEV Burs Başvuru Koşulları

  • Burs başvurusu yapacak olan üniversite öğrencisinin not ortalamasının 100 üzerinden 53 puan 4’lü not sisteminde 4 üzerinden 2.00 olması gerekmektedir.
  • Başvuruda bulanacak öğrencilerin örgün ve tam zamanlı üniversite öğrencisi olması gerekmektedir.
  • Burs başvurusu yapacak olan öğrencilerin adli sicil kaydının bulunmaması ve disiplin cezasının olmaması gerekmektedir.
  • Ayrıca TÜRGEV tarafından verilen burslarla  ile ilgili bütün detaylara Türgev Burs Yönergesi sayfası üzerinden erişebilirsiniz.

TÜRGEV Yurt Başvurusu

Ayrıca Türkiye Gençlik ve Eğitime Destek Hizmet Vakfı Türgev Yurt imkanı sağlamaktadır. Türgev Yurt Başvurusu sayfası üzerinden TÜRGEV Yurt başvurusu işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

TÜRGEV Burs Başvurusu

Türkiye Gençlik ve Eğitime Destek Vakfı burs başvurusu işlemleri internet üzerinden online olarak yapılmaktadır. TÜRGEV Burs Başvurusu sayfasından burs başvurusu işlemlerinizi gerçekleştirebilir ayrıca vakıf tarafından diğer verilen burslara ve yurt başvurusu işlemlerini görüntüleyebilirsiniz. Ayrıca Alp Havacılık  bursu ile ilgili detaylara  Alp Havacılık Burs Başvurusu 2023  yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Burslarla ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi yorum aracılığıyla bize iletebilirsiniz.

 

 

 

İçeriği Beğendiniz mi?

“TÜRGEV Burs Başvurusu 2023” üzerine 2 yorum

  1. TÜRGEV Burs Başvurusu ile ilgili karşılaşmış olduğunuz tüm sorunları ve sormak istediklerinizi yorum aracılığıyla iletebilirsiniz.

    Cevapla

Yorum yapın