TSK Eğitim Vakfı Burs Başvurusu 2023

TSK Eğitim Vakfı Burs Başvurusu Türk Silahlı Kuvvetleri geçmişten günümüze her zaman öğrencileri desteklemekte ve öğrencilerin maddi ihtiyaçlarını giderebilmek adına öğrencilere burs imkanı sağlamaktadır. Ülkemize aydınlık yüzler ve güvenilir bireyler yetiştiren Türk Silahlı Kuvvetlerinin öğrenim bursuna başvuru yapabilmeniz için gerekli tüm detayları aşağıda sizlerle paylaştık. Verdiğimiz bilgiler doğrultusunda TSK Eğitim Vakfı bursuna başvurunuzu yapabilirsiniz ve bursunuzu alabilirsiniz.

TSK Egitim Vakfi Burs Basvurusu
TSK Egitim Vakfi Burs Basvurusu

TSK Eğitim Vakfı Bursu

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından öncelikli olarak şehit çocuklarının öğrenim hayatlarını devam ettirebilmeleri adına eğitim bursları verilmektedir. TSK mensubu olan her bir öğrenciye veya çocuğa verilen karşılıksız bir burstur. Sadece ve sadece başarılı olan öğrencilere verilen bu burs yukarıda da bahsettiğimiz gibi şehit çocuklarına öncelik vererek burs imkanı sağlamaktadır.

TSK Eğitim Vakfı Burs Başvuru Şartları Nelerdir?

Ortaokul, lise, ön lisans, lisans düzeyinden öğrenim gören TSK mensubu çocukları, TSK, Jandarma Genel Komutanlığı, Sahil Güvenlik Komutanlığı’nda görevli memur veya emekli memur çocuklarından ön lisans, lisans düzeyinde öğrenim görenler, devlet, vakıf üniversitesinde öğrenim gören, gelir getiren bir işte tam zamanlı çalışmayan, vakıf öğrenci yurduna yerleşmeyen, şehir çocukları haricinde öğrencilerden herhangi bir kurum veya kuruluştan burs almıyor olan, maddi gelir düzeyi düşük olan, uzaklaştırma, disiplin cezası, devamsızlık gibi sebeplerle öğrenim kurumundan kaydı silinmemiş olan öğrenciler TSK Eğitim Vakfı bursuna başvurabilirler, başvuruları olumlu değerlendirildiği sürece bu burstan maddi kaynak alabilirler. Detaylı bilgi için tıklayınız.

Akademik Mail Hazırlama 2021 – Burs Veren Kurumlar ve Burs Başvurusu

Başbakanlık Burs Başvurusu 2023 – Burs Veren Kurumlar ve Burs Başvurusu

 

İçeriği Beğendiniz mi?

Yorum yapın