Toplum Gönülleri Burs Başvuruları 2022

Toplum Gönülleri Burs Başvuruları 2022 yılında da devam etmektedir. Toplum Gönülleri Burs Başvuruları 2022 yılında birden fazla seçenek ile burs başvurusu yapmak isteyen adaylara sunulmaktadır. TOG Kardelen Bursu, TOG Öğretmen Çocukları Bursu, TOG & Trendyol Eğitim Bursu, TOG & Elidor Kendi Yolumuzda Burs’u gibi birden farklı burs seçenekleri bulunan vakfın tüm burslardaki öncelikli hedefi eğitim hayatında başarı olduğu kadar sosyal yönü ve gönüllülük projelerine katılma isteği yüksek öğrencilerin eğitim hayatlarına katkı sağlamaktadır.

Toplum Gönülleri Burs Başvuruları 2022 yılında da burstan yararlanan öğrencilerinden ayda minimum 16 saat olmak koşulu ile proje ve etkinliklerde gönüllü olarak çalışmalarını beklemektedir. TOG vakfının en büyük amaçlarından biri de eğitim hayatını desteklediği öğrencilerin içinde bulundukları topluma da fayda sağlayacak projelerin içerisinde yer almasıdır. TOG vakfı tarafından sağlanan bursların devam edebilmesi için öğrencilerin akademik başarılarını devam ettirmeleri ve gönüllülük faaliyetlerine katılmaları gerekmektedir. Tüm burs türleri için geçerli olan bu kurala uyulmadığı takdirdi öğrencinin bursunun devamı kurul tarafından tekrar değerlendirmeye alınmaktadır.

toplum gonulleri burs basvurusu 2022
toplum gonulleri burs basvurusu 2022

Toplum Gönülleri Kardelen Bursu Şartları

Üniversitelerin Mühendislik Bölümleri, Fen Edebiyat Fakülteleri, Sayısal bölümler, İşletme, İktisat, İstatistik, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler, Hukuk bölümlerinde okuyan kadın öğrenciler TOG Kardelen Bursu’na başvuru yapabilmektedir. Başvuru yapacak kadın öğrencilerin Vakıf Üniversitesi veya Devlet Üniversitesi’nde okuma şartı aranmamak ile birlikte 1. Öğretim veya 2. Öğretim ayrımı da bulunmamaktadır.

Toplum Gönülleri Öğretmen Çocuğu Bursu Şartları

Anne veya babasından biri veya ikisinin birden öğretmen olduğu ve öğretmen olduğunu belgeleyebildiği öğrenciler başvuru yapabilmektedir. Başvuru yapacak adaylar arasında fakülte ayrımı yapılmasa akademik başarı şartı arandığından ara sınıflar için transkript belgesinin sunulması zorunludur. Teslim edilmesi gereken belgeler arasında hatalı veya eksik belge bulunan adayların başvuruları geçersiz sayılmaktadır.

Toplum Gönülleri Gençlik Bursu Şartları

Toplum Gönülleri burs başvuruları 2022 Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan ve Türkiye’de bulunan üniversitelerden birinde eğitim gören tüm öğrenciler burs başvurusu yapabilmektedir. Ara sınıfta okuyan öğrenciler için en önemli kriterlerden biri ise daha önce TOG gönüllüsü olarak çalışmış olmalarıdır. Daha önce vakıfın hiçbir etkinliğinde gönüllü olarak görev almamış olan öğrencilerin başvuruları değerlendirilmeye alınmaz. Üniversiteye yeni kayıt yaptırmış veya Dikey Geçiş Sınavı ile lisans öğrenime başlamış öğrenciler yeni sınıf sayılmaktadır. Burs başvuruları Ara Sınıf ve Yeni Sınıf olarak ikiye ayrıldığından başvuru sırasında bu ayrıma dikkat edilmesi gerekmektedir. Burs başvuruları takibi için Toplum Gönülleri resmi web sitesi https://www.tog.org.tr/ ziyaret edebilirsiniz.

Aklınızda ki soruları yorum yaparak bizlere ulaştırabilirsiniz.

İstanbul’da burs veren vakıf ve kurumları öğrenmek için güncel makalemize göz atmak için tıklayınız.

İçeriği Beğendiniz mi?

“Toplum Gönülleri Burs Başvuruları 2022” üzerine bir yorum

Yorum yapın