Vakıf BurslarıÜniversite Bursları

Tog Burs Başvurusu 2021

Bu yazımızda Tog Burs başvurusu ve tog bursu ile ilgili detaylı bilgiler vereceğiz.

Tog Burs Basvurusu
Tog 2021 Burs Basvurusu

Toplum Gönüllüleri Vakfı, TOG Burs 2021 eğitim-öğretim yılı için burs başvuruları başlamıştır.TOG Vakfı tarafından verilen burslara ve detaylarına bakacak olursak;

TOG Bursları

TOG Gençlik Bursları

TOG Gençlik burslarına yalnızca Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan, lisans ve ön lisans eğitim derecelerinde eğitim gören üniversite öğrencileri burs başvurusu yapabilmektedir.

Üniversiteye yeni başlayan öğrenciler ve hazırlık eğitimi alıp 1.sınıfa başlayan olan üniversite öğrencileri yeni sınıf olarak adlandırılan kategoriye girmektedir.

Üniversitelerin 2,3,4 sınıflarında yer alan öğrenciler ara sınıf adı verilen kategoride yer almaktadırlar.

Yeni ve ara sınıflarda yer alan üniversite öğrencileri için iki ayrı burs başvurusu seçeneği bulunmaktadır.İçerisinde bulunduğunuz kategoriye göre Gençlik Ara Sınıf bursu veya Gençlik Yeni Sınıf bursuna başvuruda bulunabilirsiniz.

TOG Öğretmen Çocuğu Bursları

Tog Öğretmen çocuğu burslarına, başvuruda bulunacak öğrencinin annesinin veya babasının Milli Eğitim Bakanlığına bağlı olarak öğretmenlik yapıyor ve öğretmenlik yapmış olması gerekmektedir.Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olup ön lisans ve lisans derecesinde eğitim gören üniversite öğrencileri bu burs türüne burs başvurusu yapabilirler.

Tog Öğretmen çocuğu burslarına, burs başvurusu yaparken ailenizden bir kişinin öğretmen olduğunu belirtmeniz ve TOG resmi web sitesinde belirtilen evrakları eklemeniz gerekmektedir.

Tog Burs Başvurusu

Tog Vakfı Burs başvurusu işlemleri online olarak internet üzerinden yapılmaktadır.Burs başvurusu işlemlerini  TOG Vakfı Burs sayfası üzerinden yapabilirsiniz.Açılan sayfadanın  en alt kısımında burs başvuru formu bulunmaktadır.

Ek olarak KYK burs ve Kyk burs başvurusu işlemleriyle ilgili tüm detaylara KYK Burs Başvurusu  yazısından ulaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu