TEV Burs 2023 Başvuru Tarihleri Belli oldu!

 TEV Bursları

TEV 2023 Burs Başvuru Tarihleri Belli oldu! Türk eğitim vakfı Öğrencilere hem yurtiçinde hem de yurtdışında sağladıkları eğitim yardımları ile Türkiye’nin önde gelen vakıflarından biri olan Türk Eğitim Vakfı, 2023-2024 eğitim öğretim yılında da öğrencilere burs vermeye devam edecektir. Geçmiş yıllarda olduğu gibi bu yılda karşılıksız burs verecektir.

tev burs başvurusu
Türk Eğitim Vakfı Burs

TEV Bursları Nelerdir?

Öncelikle Yurt İçi Bursları, Yurt Dışı Bursları ve Kız Öğrenci Yurt Bursları olmak üzere ikiye ayrılmaktadır.

Yurt İçi Bursları:

  1. TEV Mesleki Orta Öğrenim Bursları
  2. TEV Eğitim (Yüksek Öğrenim) Bursları
  3. Yüksek Lisans Bursları
  4. Doktora Bursları
  5. Üstün Başarı Bursu
  6. Üstün Başarı Sanat Bursu

Türk Eğitim Vakfı BURS BAŞLIKLARI

Başarılı ancak maddi desteğe ihtiyacı olan, üniversite öğrencilerine TEV Eğitim Bursu vermektedir. 

Burs başvurusu hakkında ayrıntılı bilgi için tıklayın

[button color="red" size="medium" link="https://bursbasvurusu.com/" icon="" target="false"]TEV YÜKSEKÖĞRENİM BURSU[/button]

Başarılı ancak maddi desteğe ihtiyacı olan Yüksek Lisans ve Doktora öğrencilerine karşılıksız burslar verecektir. 

Burs başvurusu  hakkında ayrıntılı bilgi için tıklayın

[button color="red" size="medium" link="https://bursbasvurusu.com/tev-yuksek-lisans-ve-doktora-burslari/" icon="" target="false"]TEV Yüksek Lisans ve Doktora Bursları[/button]

Teknik, Meslek Lisesi öğrencisi olup, başarılı ancak maddi desteğe ihtiyacı olan  Türk Eğitim Vakfı tarafından karşılıksız burslar verilecektir. 

Burs başvurusu hakkında ayrıntılı bilgi için tıklayın

[button color="red" size="medium" link="https://bursbasvurusu.com/tev-mesleki-ortaogrenim-bursu/" icon="" target="false"]TEV Teknik, Meslek Lisesi Bursu[/button]

Türk Eğitim Vakfı 2007 yılından beri her yıl YGS sınavında dereceye girmiş öğrencilere karşılıksız burs imkanı sağlamaktadır. 

Burs başvurusu hakkında ayrıntılı bilgi için tıklayın

[button color="red" size="medium" link="https://bursbasvurusu.com/tev-ustun-basari-bursu/" icon="" target="false"]TEV Üstün Başarı Bursu[/button]

2022 TEV Burs Başvurusu ne zaman başlayacak?

Başvurular  01 Eylül 2022 tarihinde başlayacaktır. 

2022 TEV Burs Başvurusu Nasıl Yapılır?

Burs Başvurusu, vakfın internet sitesi üzerinden online burs başvuru formunun doldurulmasıyla gerçekleşir. Adaylar, doldurdukları burs başvuru formunun çıktılarını alarak talep edilen diğer belgelerle beraber mülakatlara katılır. Mülakata katılacak adaylar mesaj ya da e-posta ile bilgilendirilir.

TEV burslarına nasıl ve ne zaman başvurulur?

Yurt içi bursları için;

2023-2024 Öğretim Yılı YURT Bursları Başvuru Tarihi: 15 Ağustos 2022 – 9 Eylül 2022

2023-2024 Öğretim Yılı Üniversite Burs Başvuru Tarihi: 12 Eylül 2022 – 2 Ekim 2022 tarihleri arasıdır.

2023-2024 Öğretim Yılı TEV Mesleki Orta Öğrenim Bursları Başvuru Tarihi: 12 Eylül 2022 – 2 Ekim 2022 tarihleri arasıdır.

2023-2024 Öğretim Yılı Yüksek Lisans ve Doktora Başvuru Tarihi: 12 Eylül 2022 – 2 Ekim 2022 tarihleri arasıdır.

tev kız öğrenci yurdu
tev kız öğrenci yurdu

TEV Burs Başvuru Formunu Nasıl Doldurmalı?

Yurt içi bursu için;

Başvuru yapacak öğrenciler öncelikle “ TEV Burs/ Kayıt Müracaat Formu” nu internet üzerinden doldurmalılardır. Başvurunun geçerli olabilmesi için TEV Burs Başvuru Formuna eklenecek belgelerden herhangi birinin eksik olmamalıdır, aynı zamanda formun sonunda yer alan, Taahhüt, Vicdani Yükümlülük ve Kişisel Verilerin Korunması Kanunu Hakkındaki Bilgilendirme Belgesindeki onay ve imzaların eksik olması durumunda yapılan başvuru geçersiz sayılacak ve değerlendirmeye alınmayacaktır.

TEV Yurt Bursları Nedir?

İlk olarak Türk Eğitim Vakfı, büyük kentlere üniversite öğrenimi için gelen genç kızların çağdaş, güvenli ve konforlu barınma ihtiyaçlarını karşılamak üzere kız öğrenci yurtları projesini hayata geçirmiştir. Bu amaçla İzmir-Balçova’da, Trabzon’da ve Ankara’da kız öğrenci yurtları bulunmaktadır.

Yurtlara iki tip başvuru yapılabilmektedir:

  •   Ücretli barınmak için: Öğrencilere sağlıklı, güvenli barınma ve çalışma koşulları sunan yurtlarda kalmak için öğrenciler, payına düşen ücreti ödemektedir.
  •   Burslu barınmak için: Başarılı ve maddi desteğe ihtiyacı olan öğrenciler, açıklanan TEV Eğitim (Yüksek Öğrenim) burs kriterlerini sağladıkları takdirde burslu (yurt ücreti ödemeden) kalmak üzere yurtlara başvuru yapabilmektedir.
İçeriği Beğendiniz mi?

Yorum yapın