Tekfen Burs Başvuruları 2022

Tekfen Holding her sene belirlenen sayıda öğrenciye destek olmak için karşılıksız burs vermektedir. Tekfen Burs Başvuruları 2022 hakkındaki tüm bilgilere yazımız ile ulaşabilirsiniz.

Tekfen Burs Başvuruları 2022 senesinde de online olarak alınacaktır. Başvurunun en temel şartlarından biri ise burs başvurusu yapan adayın ailesinde en fazla kazanan kişinin aylık brüt gelirinin maaş ve ikramiyeler dahil, fazla mesai ve primler hariç belirli bir miktarın altında olduğunun belgelenmesidir.

Tekfen Holding bursları kamuya açık grup dışı burs ve Tekfen çalışanı bursları olarak iki farklı şekilde verilmektedir. Kamuya açık grup dışı burslar sadece lisans öğrencilerine verilirken, Tekfen çalışanı bursları çalışanların çocuklarına ve kardeşlerine verilen ortaöğretim ve yüksek öğrenim için geçerlidir.

Kasım ayı içerisinde sonuçlanan bursların sonuçları www.tekfenburs.org sitesi üzerinden de online olarak duyurulmaktadır. Bunun yanında kazanan öğrencilere mail yolu ile bilgilendirme yapan kurum olumsuz sonuç alan adaylar için herhangi bir geri bildirimde bulunmamaktadır.

tekfen burs basvurulari 2022
tekfen burs basvurulari 2022

Tekfen Burs Başvuruları 2022 Başvuru Şartları

 • C. vatandaşı olmak ve T.C. sınırlarındaki bir üniversitede eğitim görmek
 • KYK geri ödemeli kredisi hariç herhangi başka bir kurum veya kuruluştan burs almamak
 • Üniversiteye yeni başlayanların için sınav sıralaması, ara sınıflar için ortalamanın 4 üzerinden en az 2.50 olması
 • Başvuru yapan adayın ailesinde en fazla kazanan kişinin aylık brüt gelirinin maaş ve ikramiyeler dahil, fazla mesai ve primler hariç belirli bir miktarın altında olduğunun belgelenmesi

Tekfen Burs Başvuruları 2022 İstenilen Belgeler

 • Öğrencinin fotoğrafı (Bu fotoğrafın vesikalık olması şartı aranmaz. Telefonla çekilmiş ve yüzün net bir şekilde görüldüğü bir fotoğraf olabilir.)
 • Önlü arkalı kimlik fotokopisi
 • İkametgah belgesi
 • Adli sicil kaydı
 • Üniversiteye yeni başlayanları için öğrenci belgesi, sınav sonuç belgesi ve yerleştirme sonuç belgesi
 • Üniversite ara sınıf öğrencileri için transkript, öğrenci belgesi, sınav sonuç belgesi ve yerleştirme sonuç belgesi
 • Ailedeki en yüksek gelire sahip olan kişinin ikramiye, prim ve mesailer dışındaki gelir belgesi

Tekfen Burs Başvuruları 2022 Genel Bilgiler

Tekfen burs başvuruları 2022 Vakfın sağladığı burs ile ilgili asıl amacı öğrencileri öğrenim hayatı boyunca desteklemektedir. Bu nedenle üniversiteye yeni giriş yapan öğrencilerin başvurularına öncelik verilmektedir. Üniversiteye yeni giriş yapan adayların başvuruları diploma notu ve üniversiteye giriş yaptıkları sınav sonuçlarına göre değerlendirmeye alınmaktadır. Kontenjan kalması durumunda ara sınıflarda okuyan öğrencilere de burs sağlayan vakıf burs başvuruları değerlendirirken öğrencinin not ortalamasının 4 üzerinden en az 2.50 olmasına ve öğrencinin seçmeli veya zorunlu hiçbir dersten kalmamış olmasına dikkat etmektedir.

7 ay boyunca devam eden burs, her ayın 15’inde, ayın 15’i hafta sonuna denk geliyorsa bir önceki Cuma günü öğrencilerin hesaplarına yatırılmaktadır. Her yıl başvuru dönemi evraklarını yeniden Tekfen ile paylaşarak bursun devamını sağlamak öğrencilerin sorumluluğundadır. Burs ile ilgili bilgileri öğrencilere mail yoluyla ulaştıran Tekfen Vakfı için bilgilerin güncelliği ve doğruluğu oldukça önemlidir. Burs başvurusu süreçleri içerisinde bursunu yenilemeyen öğrenciler burs haklarını tamamen kaybederler.

Öğrencilere sağlanan bursun devam edebilmesi, öğrencinin not ortalamasının 4 üzerinden 2.50’nin altına düşmemesi ve öğrencinin hiçbir dersten kalmaması gereklidir. Sadece dersten kalınması durumunda Yaz Okulu’nda alınarak telafi edilen dersler için Yaz Okulu sonundaki not ortalaması geçerli olmaktadır. Hazırlık okuyan öğrenciler için ise not ortalaması dikkate alınmamakta ve sadece geçer not olması yeterli olmaktadır. Tekfen Vakfı bursları ile merak ettiğiniz tüm detaylar için [email protected] mail adresinden üzerinden Tekfen Vakfı’na ulaşabilirsiniz.

Sorularınız için yorum yaparak bilgi alabilirsiniz.

İlk 100 Bursu Başvuru ve şartları için güncel makalemize buradan ulaşabilirsiniz.

İçeriği Beğendiniz mi?

Yorum yapın