T3 Vakfı Özdemir Bayraktar Milli Teknoloji Burs Başvurusu 2023-2024

T3 Vakfı Özdemir Bayraktar Milli Teknoloji Burs Başvurusu 2023

T3 Vakfı Özdemir Bayraktar Milli Teknoloji Burs Başvurusu nasıl yapılır? Selçuk Bayraktar ve Haluk Bayraktar tarafından teknolojiye katkı sağlayacak kişileri destekleme amaçlı kurulmuş olan bir vakıftır. T3 vakfı genel anlamda teknolojik gelişmeler üzerine ve bunları destekleyebilecek kişiler üzerine destek sağlayan bir vakıftır. T 3 Vakfı’nın açılımı Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı anlamına gelir. T 3 Vakfı burs konusunda da destek veren bir vakıftır. T3 Vakfı ihtiyaç sahibi olan Türk vatandaşı öğrencilere 10 aylık olarak 1000’er Türk lirası şeklinde burs ödemesi gibi çeşitli ödemeler yapar. T 3 Vakfı 2022 – 2023 eğitim öğrenim yılı için 3 farklı burs ödeme planı sunmuş durumdadır. T 3 Vakfı tarafından 2022 – 2023 eğitim öğrenim yılında verilmesi planlanmış olan 3 burs ödemesi şunlardır:

 • Yükselen Yıldız Burs Programı
 • Eğitim Desteği Burs Programı
 • Eğitmen-Mentor Burs Programı

T3 Vakfı Yükselen Yıldız Burs Programı Nedir?

Yükselen yıldız burs programı, İstanbul il sınırları içerisinde üniversite okuyan öğrencilere yönelik bir burs programıdır. Yükselen yıldız burs programı üniversiteli öğrenciler arasında ihtiyaç sahibi olan kişilere verilir. Yükselen yıldız programı kapsamında 100 öğrenciye 10 ay süre ile 1200 TL yardım burs ödemesi yapılacaktır. Buna ek olarak programa dahil olan öğrenciler T 3 vakfının çeşitli aktivite, eğitim programları ve vakıf projelerine dahil olma hakkı kazanmış olur.

T3 Vakfı Yükselen Yıldız Burs Programı Şartları Nelerdir?

T3 Vakfı yükselen yıldız burs programı şartları, programa uygun ve ihtiyaç sahibi olan öğrencileri saptamak amacı ile hazırlanmış şartlardır. Yükselen yıldız burs programı şartları şunlardır:

 • Burs başvurusu yapan öğrencilerin okudukları üniversitenin İstanbul il sınırları içerisinde bulunması gerekir.
 • Burs başvurusunda bulunan öğrencilerin İstanbul içerisinde KYK yurt kurumları içerisinde ikamet ediyor olması gerekir.
 • Burs başvurusunda bulunan öğrencilerin lisans ya da yüksek lisans seviyesinde eğitim görüyor olmaları gerekir
 • Burs başvurusunda bulunan öğrencinin T3 Vakfı tarafından herhangi bir yardım ya da burs ödemesi almıyor olması gerekir.

T3 Vakfı Eğitim Desteği Burs Programı Nedir?

T3 Vakfı eğitim desteği burs programı öğrencilere yönelik olan bir programdır. Eğitim desteği burs programı ile maddi ihtiyaç sahibi olan öğrencilere yardım olarak burs ödemeleri yapılır. T3 Vakfı eğitim desteği burs programında esas şart öğrencinin maddi güçlük çekiyor olmasıdır. T3 Vakfı eğitim desteği programı ortaokul, lise ve üniversite öğrencilerine yönelik olan bir yardım programıdır. Türkiye’de okuyan ortaokul, lise ve üniversite öğrencileri T 3 Vakfı eğitim desteği burs programından faydalanabilirler. T3 Vakfı eğitim desteği burs programı kapsamında 1500 öğrenciye 10 ay süre ile 750 Türk Lirası burs ödemesi yapılır.

T3 Vakfı Özdemir Bayraktar Milli Teknoloji Burs Başvurusu

T3 Vakfı Eğitim Desteği Burs Programı Şartları Nelerdir?

T3 Vakfı eğitim desteği burs programı şartları gerçekten maddi güçlük çeken öğrencileri saptama amacı ile hazırlanmış durumdadır. T3 Vakfı eğitim desteği burs programı şartları şunlardır:

 • Başvuruda bulunan öğrencinin Türkiye Cumhuriyeti Devleti sınırları içerisinde hem ikamet ediyor olması hem de okuyor olması gerekir.
 • Başvuruda bulunan öğrencinin ortaokul, lise, ön lisans ya da lisans derecesinde eğitim görüyor olması gerekir.
 • Başvuruda bulunan öğrencinin herhangi bir vakıf ya da devlet kurumundan herhangi bir yardım ya da burs ödemesi almıyor olması gerekir.

T3 Vakfı Eğitmen Mentor Burs Programı Nedir?

T3 Vakfı eğitmen mentor burs programı lisans üstü eğitim gören öğrencilere destek amaçlı bir programdır. Program kapsamında lisans üstü eğitim gören ve maddi desteğe ihtiyaç duyan öğrencilere yardım ödemesi olarak burs ödemesi yapılır. Programın ödemeleri 400 adet öğrenciye 10 ay boyunca 1200 Türk Lirası değerinde burs ödemesi yapılır. Buna ek olarak eğitmen mentor programına dahil olan öğrenciler vakıf aktivitelerine de katılma olanağı yakalamış olur.

T3 Vakfı Eğitmen Mentor Burs Programı Şartları Nelerdir?

T3 Vakfı eğitmen mentor burs programı şartları programa uygun olacak öğrencileri saptama amacı ile hazırlanmıştır. Buna ek olarak T3 Vakıf burs genel şartlarına da uyulması gerekir. Eğitmen mentor burs program şartları şunlardır:

 • Burs almak isteyen öğrencinin lisans üstü öğrenim görmesi gerekir.
 • Burs almak isteyen öğrencinin herhangi bir vakıf ya da devlet kurumundan yardım almıyor olması gerekir.

T3 Vakfı Özdemir Bayraktar Milli Teknoloji Burs Başvurusu 2023

İçeriği Beğendiniz mi?

Yorum yapın