Rüştü Akın Vakfı Burs Başvurusu 2021

Rüştü Akın Vakfı Burs Başvurusu Bilgili ve çağdaş bir toplum oluşturabilmek adına öğrencilerin bir çoğuna maddi imkan ve burs veren Rüştü Akın Vakfı, bugüne kadar bir çok öğrenciye burs vermiştir. Bu burslarla ülkemizde geleceği açık, başarılı ve bilgili öğrenciler yetiştirmiştir. Her yıl yüzlerce öğrenciye burs imkanı sağlayan Rüştü Akın Vakfı, bu yılda aynı şekilde öğrencilere burs vermekte ve maddi gelir imkanı sağlamaktadır. Peki, Rüştü Akın Vakfı burs başvurusu nereden yapılır? Rüştü Akın Vakfı burs şartları nelerdir? Gelin hep birlikte bu başlıkları detaylı bir şekilde inceleyelim.

Rustu Akin Vakfi Burs Basvurusu
Rustu Akin Vakfi Burs Basvurusu

Rüştü Akın Vakfı burs şartları

  • Lisans öğrencileri: 4 üzerinden en az 3 veya 100 üzerinden en az 75 genel not ortalamasına sahip olan adaylar arasından başarı ortalaması sıralamasına göre önde olan aday değerlendirmeye alınır.
  • İlköğretim ve ortaöğretim öğrencileri: 5 üzerinden en az 4 genel not ortalamasına sahip olan adaylar arasından başarı ortalaması sıralamasına göre önde olan aday değerlendirmeye alınır.

Rüştü Akın Vakfı burs çeşitleri

  • Yüksek Lisans Bursları
  • Yükseköğretim Bursları
  • İlköğretim ve Ortaöğretim Bursları
  • Doğal Afet Bursları

Rüştü Akın Vakfı tarafından öğrencilere maddi imkan sağlayabilmek amacı ile verilen bu burs, öğrencilere 9 ay boyunca verilmektedir. Başarılı olduğu tespit edilen her bir öğrenciye karşılıksız olarak verilen bu bursun öğrenim hayatı boyunca devam ettiğini bilmekteyiz. Ayrıca başvuru yapmak isterseniz vereceğimiz link üzerinden başvuru linki

KYK Burs Sonuçları yazımıza göz atmak isterseniz.

KYK Burs Başvurusu Nasıl Yapılır ?

İçeriği Beğendiniz mi?

Yorum yapın