Orhan Eğitim ve Kültür Vakfı Burs Başvurusu 2023-2024

Orhan Eğitim ve Kültür Vakfı Burs Başvurusu 2023

Orhan Eğitim ve Kültür Vakfı bursuna başvuru yapmak için https://oekv.orhanholding.com internet sitesine giriş yapılmalıdır. İlgili uzantıdan başvuru formunu doldurup, KVKK ile ilgili yazı ile birlikte çıktısını aldıktan sonra ıslak imza atılmalıdır. Burs başvuru sonrası burs almaya hak kazanan asil ve yedek öğrencilerden başvuru formu ile birlikte gerekli evraklar vakfa gönderilir. Eğer süresi geçtikten sonra evraklar gönderilecek olursa, evraklar kabul görmez ve başvuru olumsuz sonuçlanır. Başvurunun kabul edilebilmesi için internet kaydının ve başvuru formunun olması gerekir. Eğer evraklar hazır ancak internet kaydı yok ise başvuru olumsuz sonuçlanır. İnternet kaydı var ancak başvuru formları eksik ise öğrenci burs alamaz. Evraklarda eksiklik yok ve internet kaydı olan başvurular için kargo veya posta kaynaklı gecikme yaşanırsa bu durum dikkate alınmaz.

Orhan Eğitim ve Kültür Vakfı tarafından burs alıp yeni öğretim yılında tekrar başvuru yapan öğrenciler ise ilk defa başvuru yapıyormuş gibi tüm evraklarını tamamlamalı ve geçmiş dönem veya dönemlerde burs aldıklarını belirtmelidir. Vakıf gerekli gördüğü hal ve durumlarda istenilen belge ve bilgiler dışında ekstra belge ve bilgi isteyebilir. Beyandaki bilgilerde yanlışlık veya eksiklik tespiti halinde başvuru değerlendirmeye alınmaz.

Orhan Eğitim ve Kültür Vakfı İletişim Bilgileri Nelerdir?

Orhan Eğitim ve Kültür Vakfı’nın iletişim bilgilerini aşağıdan rahatlıkla bulabilir ve vakıf ile iletişime geçebilirsiniz:

Adres: Ovaakça Çeşme Başı Mahallesi İstanbul Caddesi No 661 Osmangazi/ Bursa

E-mail: [email protected]

Telefon: 224 280 49 00

Web Sitesi: https://oekv.org.tr/iletisim/

Orhan Eğitim ve Kültür Vakfı Kimindir?

Orhan Eğitim ve Kültür Vakfı’nın ait olduğu kişi İbrahim Orhan’dır. Kendisi 1941 doğumlu olup Bursa iline bağlı Yenişehir Kasabası’nın Barçın köyünde doğar. 1964 yılında üniversite eğitimini Mühendis olarak tamamlar. Mezun olduktan sonra iş yaşamına girişi Karayollarında İşletme Mühendisi olarak çalışır. Daha sonra özel sektöre atılmış ve ilk şirketini 1972 yılında kurar. Günümüzde birçok kıtada, 14 ülkede ve 37 firma ile şu an Türkiye’nin en büyük otomotiv tedarik sanayii şirketleri arasında olan Orhan Holding kurucusu ve Onursal Başkanı konumundadır.

Orhan Eğitim ve Kültür Vakfı Burs Ne Zaman Verilir?

Orhan Eğitim ve Kültür Vakfı’nın burs verme zamanı başvurusu olumlu sonuçlanan öğrenciler için başvuru onay tarihinden bir sonraki ay içerisinde ödemeler başlar.

Orhan Eğitim ve Kültür Vakfı Burs Başvurusu Şartları Nelerdir?

Orhan Eğitim ve Kültür Vakfı’nın bursuna başvurma şartları aşağıda sıralı şekilde verilmiştir.

 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
 • Ekonomik durum ve gelir açısından burs almaya ihtiyacı olmak,
 • Belirli bir ders puanı ve ortalamasının üzerinde olmak,
 • Disiplin suçu işlememiş olmak.

Yukarda yer alan şartları sağlayan öğrencilerden şu belgeler istenir.

 • Öğrencinin T.C. kimlik kartı fotokopisi
 • Öğrencilik durumunu gösterir belge (Belge üzerinde T.C. kimlik numarası olmalı)
 • Disiplin suçu işlemediğine dair kanıtlayıcı, resmi belge (Okul müdürlüğünden alınmalı)
 • Muvafakatname (Öğrenci metnin altına adını, soyadını, tarihi ve imzasını atmalı. Evrak, sisteme kaydolur iken ya da kaydolduktan sonra ilgili linkten temin edilebilir. https://oekv.orhanholding.com/PDFs/muvafakatname.pdf),
 • Ailenin ekonomik durumunu kanıtlayıcı belgeler ( Çalışan ebeveynler için güncel hazırlanış maaş bordrosu, emekli olan ebeveynler için aylık geliri belgesi, geliri olmayan anne ya da baba için SGK üzerinden alınan işsizlik belgesi)

Orhan Eğitim ve Kültür Vakfı Burs Başvurusu

Orhan Eğitim ve Kültür Vakfı Burs Kaç TL Verilir?

Orhan Eğitim ve Kültür Vakfı’nın verdiği burs tutarı her öğrenim yılında güncellenmektedir. Orhan Eğitim ve Kültür Vakfı bursları eğitim takvimine göre yani 9 aylık süre ile verir. Başvuru onayından sonra takip eden ilk ay burs ödemesi yapılmaya başlanır.

Orhan Eğitim ve Kültür Vakfı Burs Sonuçları Ne Zaman Açıklanır?

Orhan Eğitim ve Kültür Vakfı bursunun sonuçları vakfın internet sitesi aracılığı ile öğrenilebilir. Kazanan asil ve yedek adaylar, kendilerinden istenen evrakları Vakfa iletmeli ve Vakıfbank aracılığı ile kendi adlarına hesap açmalıdır. Hesap açtırdıktan sonra bankanın vermiş olduğu 17 haneli bankomat hesap numarasını, vakfın belirtmiş olduğu tarihe kadar https://oekv.orhanholding.com adresine girmelidir. Eğer hesap numarası girilmez ise öğrenci burs alamaz. Burs almaya hak kazanan öğrencilere 9 ay süre ile ödeme yapılır ve bu süre sonunda tekrar burs almak için yenileme başvurusu yapılması gerekir.

Orhan Eğitim ve Kültür Vakfı Bursu Kimlere Verilir?

Orhan Eğitim ve Kültür Vakfı bursunun verildiği kişilere ve kriterlere aşağıda yer verilmiştir.

 • İlköğretim (İlköğretim için sadece Orhan Holding çalışanlarının çocukları faydalanabilir.)
 • Ortaöğretim (Ortaöğretime yeni kayıt yaptıran ve ortaöğretime halen devam eden öğrenciler başvurabilir)
 • Lise (Yeni kayıt yaptıranlar için lise giriş sınavı veya diploma notuna göre ön sıralarda giriş yapmak. Eğitimi devam eden öğrenciler için ise önceki yıldan başarısız dersinin olmayan ve not ortalaması yüksek öğrenciler başvurabilir.)
 • Yükseköğretim (GANO durumu iyi ve yüksek olan öğrenciler başvurabilir)

Orhan Eğitim ve Kültür Vakfı Duyurular Nereden Takip Edilir?

Orhan Eğitim ve Kültür Vakfı duyuruları https://oekv.orhanholding.com web adresinden takip edilebilir ya da sisteme kayıt olunmuş ise kayıtlı e posta ile adresinize iletilir.

Orhan Eğitim ve Kültür Vakfı Burs Başvuru Formu Nereden Alınır?

Orhan Eğitim ve Kültür Vakfı bursunda başvurma formuna vakfın internet sitesinden ulaşılabilir. Orhan Eğitim ve Kültür Vakfı sitesine giren adaylar aşağıdaki adımları takip edebilir:

 • https://oekv.orhanholding.com bağlantı linkine tıklayıp siteye giriş yapılmalıdır.
 • Eğer geçmiş öğrenim yılında başvuru yapılmış ise T.C. kimlik numarası ve şifre ile sisteme giriş yapılmalı ve güncel yıl için başvuru bilgileri doldurulmalıdır.
 • Başvuru ilk kez yapılıyor ise yukarıdaki bağlantı üzerinden yeni kayıt oluşturulmalıdır.
 • Kayıt oluşturma aşamasında istenilen bilgiler eksiksiz ve tam doldurulmalıdır. E-posta yerine güncel olarak kullandığınız bir mail adresini girmelisiniz. Başvuru işlemleri belirtilen mail adresi üzerinden devam edecektir.
 • Kullanıcı adı alanına T.C. kimlik numarası yazılmalıdır. Şifre için en az 6 karakterli en çok 10 karakterli, bir harf ve bir rakam içeren bir şifre olmalı. Türkçe karakter ve diğer işaretler kullanılmamalıdır.

Eğer başvuran öğrenci reşit değil ise sisteme kayıt işlemi veliler ile yapılmalıdır. İşlemlerin tamamı aydınlatma metni okunduktan sonra kabul edilmelidir. Aksi durumda sistemde kayıt oluşturulamaz. Bütün bilgiler eksiksiz ve doğru şekilde doldurulduktan sonra kayıt ol butonuna basılmalı ve işlem tamamlanmalıdır.

Kayıt işlemi tamamlandıktan sonra sisteme giriş yapabilirsiniz. Sisteme giriş yaptıktan sonra başvuru formuna ulaşabilir ve doldurabilirsiniz.

Burs başvuru formu ve bursun verilmesi ile ilgili önemli notlar aşağıda yer alır:

 • Başvuru formunda revize yapılmak istenmesi halinde yeni bir detay kaydının yapılması gerekir.
 • Formu dolduran her kullanıcı Orhan eğitim ve Kültür Vakfı’nın başvuru kılavuzunda yer alan bilgileri okumuş ve kabul etmiş sayılır.
 • Burs başvuru formunun internet üzerinden doldurulması, burs başvurusunun değerlendirmeye alınması için tek başına yeterli gelmez.

Başvuru formunu doldurduktan sonra, formun fiziksel çıktısı alınmalı ve kılavuzdaki belgeler ile birlikte Orhan Eğitim ve Kültür Vakfına iletilmesi gereklidir. (Burs almaya hak kazananlardan kişilerden belge istenir.)

İçeriği Beğendiniz mi?

Yorum yapın