Milli Teknoloji Bursu Başvurusu

Milli teknoloji bursu başvurusu ihtiyaç sahibi öğrencilerin eğitim öğretim hayatlarını sorunsuz şekilde devam ettirebilmeleri için öğrencilere destek vermeye devam ediyor. Kurulum yaptığı eğitim bursu programları ile ilkokul, ortaokul, lise ve lisansüstü öğrenim gören toplamda 2.000 öğrenciye 1.200 TL’ye kadar burs verilmeye devam ediyor. Özdemir Bayraktar Milli Teknoloji Bursunun birçok farklı alanda birçok öğrenciye burs imkanı sağlanmaktadır. 3 ayrı program içerisinde farklı alanlarda burs verilmekte olup hepsi için sağlanan burs ödeme tutarı ve şartları birbirinden farklıdır.

Milli Teknoloji Bursu Başvurusu

Yükselen Yıldız Burs Programı

Bu program ile özel eğitim imkanları ile birlikte vakfın yönettiği projelerde yer alarak, burs almaya hak kazananların akademik, kişisel ve kariyer gelişimlerine katkı sağlamak amaçlanmaktadır. İstanbul ili içerisinde yer alan üniversitelerin lisans ve lisansüstü programlarında öğrencilik yapanlar bu programa başvuru yapabilmektedirler. Yapılan başvuruların onaylanması durumunda aylık 1.200 TL burs verilmektedir. Yıl içerisinde 10 ay boyunca belirlenen 100 kişiye verilen bu burs ile aylık ihtiyaçların önemli bir bölümü karşılanabilmektedir. Milli Teknoloji Bursu başvuru formu doldurarak şartları sağlayan başvurucular arasından bu 100 kişilik kontenjan seçilmektedir.

Eğitmen – Mentor Burs Programı

Vakıf içerisinde konumlandırılmış ve faaliyet gösteren Deneyap Teknoloji Atölyeleri içerisinde eğitim alan öğrencilere eğitmenlik yapma konusunda destek sağlanabilmektedir. Kurum tarafından verilen bu imkan sayesinde kariyer olarak eğitmenlik düşünen bursiyerlerin kendilerini geliştirmek için gerekli işlemleri yapabilme yetkinliği sağlamaktadır. Bununla birlikte ülke genelinde yapılan birçok projeye katılan takımlara mentorluk yapabilme şansı da sağlanmaktadır.

Bu programa katılabilmek için Deneyap Atölyelerinin bulunduğu illerde yer alan mühendislik, PDR, psikoloji, sosyoloji, BÖTE ağırlıklı olarak bölümlerde eğitim gören lisans ve lisansüstü programlarda eğitim görmek yeterli olacaktır. Bu burs kapsamında başvuruları olumlu olarak sonuçlanan bursiyerlere 10 ay boyunca aylık 1.200 TL burs verilmektedir. Yıllık olarak belirlenen 400 kişiye verilen bu burs, hem maddi hem de kişisel gelişim için birçok fayda sağlamaktadır.

milli teknoloji
milli teknoloji

Eğitim Desteği Burs Programı

Eğitim desteği burs programı kurum tarafından verilen burslar arasında en çok talep edilen burs programı olarak karşımıza çıkmaktadır. Diğer programlara göre en çok kontenjanın ayrıldığı bu programın verilebilmesi için maddi olarak ihtiyaç sahibi olunması yeterli olmaktadır. Diğer programlardan farklı olarak bu burs programına başvuru yapabilmek için ortaokul, lise ya da üniversite öğrencisi olunması gerekmektedir.

Yıllık olarak eğitim desteği burs programı verilebilmesi için 1.500 kişilik kontenjan açılmıştır. 1 yıllık dönem içerisinde 10 ay boyunca alınabilecek burs tutarı ise 750 TL olarak belirlenmiştir. Genel olarak üniversite öğrencileri için sağlanan burs programlarına nazaran diğer öğrencilere de burs verilebiliyor olması sayesinde özellikle ihtiyaç sahibi öğrencilerin daha fazla tercih etmeleri ve dolayısıyla başvuru yapmalarına neden olmaktadır. Bu şekilde bu burs programı diğer kurum ve kuruluşlar tarafından verilen burslardan daha çok başvuru almaktadır.

Bütün bu burs programları ile birlikte kurum tarafından milli ta

kımlara da destek programları açıklanmıştır. Milli takımlara ulaşım desteği, malzeme desteği, danışmanlık desteği ve kamp programları konusunda destek veren kuruluş birçok alanda hem ihtiyaç sahiplerinin ihtiyaçlarını karşılamak hem de verilen diğer destekler sayesinde potansiyeli olan ancak imkanı olmayanlara imkan sağlamak amaçlanmaktadır.

MİLLİ TEKNOLOJİ BURSU KİME VERİLİR?

Milli Teknoloji Bursu Kime Verilir?

Bu soruların cevapları yukarda bahsettiğimiz kriterlerin haricinde ihtiyaç sahibi olmakla birlikte başarılı olmak da gereklidir. Kurumun yapacağı yatırımları karşılayabilecek ve özellikle ortaokul seviyelerinden itibaren kurumun dokunduğu, destek ve burs verdiği öğrencilerin aldıkları bu imkanlar ile daha ileri seviyelere ulaşabilmeleri gerekir. Kurum özellikle başvuru aşamasında bu kriterleri de göz önüne alarak seçim yapmaktadır.

Burs ve destek programlarına başvuru yapılabilmesi için öncelikle kurumun resmi internet sitesi üzerinden başvuru yapılması gerekmektedir. Öncelikle https://www.t3kys.com/tr/accounts/signup/ linkine tıklayarak T3 Vakfı’nın kurumsal yönetim sistemine kayıt olmalısınız. Kayıt yaptırmanızın ardından Eğitmen Mentor, Eğitim Desteği Bursu ve Yükselen Yıldız programlarından herhangi biri için https://www.t3kys.com/tr/accounts/login/?next=/tr/scholar/program/ linkinden başvuru formu doldurulur.

Yapılan başvuru ardından kurum tarafından yetkilendirilmiş olan kişiler tarafından yapılan bütün başvurular değerlendirilir. İlk aşamada olumlu olan adaylar için bilgilendirme E-Posta üzerinden bilgi verilebileceği gibi oluşturmuş olduğunuz kurum hesaplarından da bilgilendirme yapılabilir. Bu nedenle bütün bu kanalları sürekli olarak kontrol etmelisiniz. Bu aşamada bilgilendirme yapılan adaylar ile yüz yüze mülakat süreci devreye girecektir. Yapılacak görüşmelerin tamamlanması ile birlikte Milli Teknoloji Bursu sonuçları yine aynı kanallardan yayınlanacaktır. Sonuçları öğrenmek için yine bu kanalları sürekli olarak takip etmeniz gerekecek.

İçeriği Beğendiniz mi?

“Milli Teknoloji Bursu Başvurusu” üzerine bir yorum

Yorum yapın