KYK Yurt Ücretleri 2022

KYK Yurt Ücretleri Öğrencilerin barınma ihtiyaçlarını karşılayan ve öğrencilere uygun fiyatlara kalacak yer imkanı sunan KYK yani Kredi ve Yurtlar kurumu her geçen gün kendisini yenilemeye ve geliştirmeye devam ediyor. KYK Yurt Ücretleri Var olan yurt odası ve kapasite sayısı her geçen gün arttırılmaya devam ediliyorken halen yeteri kadar kapasiteye ulaşılabilmiş değil. Türkiye’deki öğrenci sayısı baz alındığı zaman maalesef öğrenciler her ne kadar KYK yurtlarında kalmak istese de kapasite yetersizliğinden dolayı KYK yurtlarından mahrum kalıyorlar. KYK yurtlarında kalabilmeniz için bazı şartlar ve kriterler bulunmaktadır. Bu şartlar ve kriterleri yerine getirdiğiniz zaman sizlerde KYK yurtlarında uygun fiyatlara barınma ihtiyacınızı giderebilirsiniz.

KYK Yurt Ucretleri 2021
KYK Yurt Ucretleri 2021

KYK Yurt Ücretleri Ne Kadar

6 farklı tipte yurt bulunuyor ve bu 6 farklı tipteki yurdun kendine has farklı farklı özellikleri bulunmaktadır. Yerleşeceğiniz farklı tiplerdeki yurtlara giriş yapmadan önce depozito ücreti ödemeniz gerekmektedir. Aynı zamanda giriş yaparken 1 seferliğine KYK yurt ücreti yatırmanız gerekiyor. Hangi tip KYK yurtları mevcut? Ve farklı tipteki KYK yurtlarının ücreti ne kadar? Gelin birlikte inceleyelim.

KYK Yurt Ücretleri ve Tipleri

KYK yurtlarında 6 farklı yurt bulunmaktadır. 1.tip yurtlardan 6.tip yurtlara doğru artış gösterir Depozito ücreti, KYYK yurtlarına girişlerde bir kere ödenen tutardır kaldığınız odada hasar olmadığı taktirde çıkarken tarafınıza geri ödenir.

  1. Tip KYK yurdunda sizden KYK yurt ücreti olarak 168 TL, depozito ücreti olarak 224 TL alınmaktadır.
  2. Tip KYK yurdunda sizden KYK yurt ücreti olarak 180 TL, depozito ücreti olarak 240 TL alınmaktadır.
  3. Tip KYK yurdunda sizden KYK yurt ücreti olarak 213 TL, depozito ücreti olarak 284 TL alınmaktadır.
  4. Tip KYK yurdunda sizden KYK yurt ücreti olarak 258 TL, depozito ücreti olarak 344 TL alınmaktadır.
  5. Tip KYK yurdunda sizden KYK yurt ücreti olarak 285 TL, depozito ücreti olarak 380 TL alınmaktadır.
  6. Tip KYK yurdu Kıbrıs KYK yurdu olarak geçmektedir. Ve bu tipteki yurdun, yurt ücreti 300 TL’dir, depozito ücreti olarak sizden 400 TL alınmaktadır.

KYK Burs Sonuçları yazımıza göz atmak isterseniz.

KYK Burs Başvurusu Nasıl Yapılır ?

İçeriği Beğendiniz mi?

Yorum yapın