KYK Yedek Yurt Yerleştirme Sonuçları Açıklandı 2021

KYK Yedek Yurt Yerleştirme Sonuçları Açıklandı yurda yerleşemeyen binlerce öğrencinin gözü kulağı yedek yurt sonuçlarına çevrildi. Kredi ve Yurtlar Kurumu tarafından yapılan açıklamada yedek yurt sonuçlarının açıklanacağı tarih belli oldu. Peki KYK yedek yurt yerleştirme sonuçları açıklandı mı, bugün mü açıklanacak?

KYK yedek yurt sonuçları ne zaman açıklanacak sorusu araştırma konusu olmaya devam ediyor. Üniversite öğrencilerinin konaklamada ilk tercihleri arasında yer alan KYK yurt sonuçları geçtiğimiz günlerde açıklanmıştı. Yurt sonuçlarının açıklanmasının ardından herhangi bir yurda yerleşemeyen adaylar yedek yurt sonuçları için bekleyişe geçti. Peki KYK yedek yurt sonuçları ne zaman açıklanacak?

KYK Yedek Yurt Yerlestirme Sonuclari Aciklandi 2021
KYK Yedek Yurt Yerlestirme Sonuclari Aciklandi 2021

KYK YEDEK YURT SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

KYK yedek yurt sonuçları Kredi ve Yurtlar Kurumu tarafından yapılan açıklamaya göre ilk yedek yerleştirme sonucu bugün 20 Eylül’de e-Devlet üzerinden erişime açılacak. İkinci yedek yerleştirme 23 Eylül’de, üçüncü yedek yerleştirme ise 27 Eylül’de gerçekleştirilecek. Yedek yerleştirmeler sonraki haftalarda da her pazartesi ve perşembe günleri yapılmaya devam edecek. KYK YEDEK YURT SONUÇLARI İÇİN TIKLAYINIZ

İLK KAYIT ÜCRETİ NE ZAMAN ÖDENECEK?

Burs Soruları bölümümüz açıldı sorularınızı sorarak istediğiniz cevaplara çok hızlı ulaşabilirsiniz.

Yurt hakkı kazanan öğrencilerin öncelikle kendilerine verilen süre içerisinde Ziraat Bankası şubelerinden, ATM’lerinden veya https://kyk.ziraatbank.com.tr/ internet adresinden ilk kayıt ücretini ödemeleri gerekiyor. İlk kayıt ücreti içerisinde güvence bedeli ve gün bazında yatak ücreti yer alıyor. Ödenmesi gereken ilk kayıt ücreti, T.C. kimlik numarasıyla ödeme ekranlarından sorgulama yapıldığında otomatik olarak ekrana çıkıyor. Süresi içerisinde ilk kayıt ücretini ödemeyen öğrencilerin yurt hakkı geçersiz sayılacak. İlk kayıt ücreti, öğrencinin yerleştirildiği yurda ve yerleştirilme tarihine göre farklılık gösteriyor. Yerleştirme işlemini takip eden ay itibarıyla sadece aylık yurt ücreti ödeniyor. Güvence bedeli ise bir defaya mahsus alınıyor ve yurttan kayıt sildirdiğinde öğrenciye iade ediliyor.

Bunu Gördünüz mü ?

KYK Burs Sonuclari

Kyk Burs Sonuçları

Kyk burs sonuçları, bugün bu yazımızda öğrencilerin tarafından en çok sorgulanan konulardan birisi olan kyk …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir