Kyk Bursu Başvurusu 2023

Kyk Bursu Başvurusu 2023  Kredi ve Yurtlar Kurumu tarafından sağlanan burs ve krediler her sene üniversitelere yeni yerleşen ve ara sınıf öğrencilerinin başvurusuna açılır. Kyk Bursu Başvurusu 2023 yılında da devam etmektedir. Kredi ve Yurtlar Kurumu’nun resmi web sitesi KHK ve resmi sosyal medya hesapları üzerinden başvuruları süreleri takip edilebilir. Genellikle Kasım ayının ilk haftası içerisinde açılan başvurulara Kredi ve Yurtlar Kurumu web sitesi ve e-Devlet üzerinden yapılabilmektedir.

Kyk Bursu Başvurusu 2023 sırasında adaylar öncelikle Kredi ve Yurtlar Kurumu’nun sunduğu şartları ve uyarılara okuyarak onaylamaktadır. Kimlik ve öğrenim bilgilerinin eksik ve yanlış olmadan girildiğine emin olunduktan sonra adayları tekrar bir bilgilendirme metni beklemektedir. Ardından adres bilgileri, özel durum bilgileri, aile bilgileri ve burs veya kredinin yatırılacağı Ziraat Bankası bilgileri girilmelidir. Ziraat Bankası hesabı bulunmayan adaylar için Ziraat Bankası ürün başvuru işlemleri bu sayfadan yönlendirilerek gerçekleştirilebilir. Son işlemler sırasında adayların girdiği tüm bilgilerin bir önizlemesi gösterilir ve yanlışlık olan kısımlara geri dönülerek düzenlemeler yapılabilir. Verilen bilgilerin doğru olduğu onaylandıktan sonra başvuru işlemleri tamamlanmış olur.

kyk bursu basvurusu 2022
kyk bursu basvurusu 2022

Kyk Bursu Başvurusu 2023 Şartları

Ön lisans öğrencileri,

Lisans öğrencileri,

İki yıllık okulların tamamlanmasının ardından Dikey Geçiş Sınavı ile dört yıllık okullara geçiş yapan üçüncü sınıf öğrencileri, (intibak ve hazırlık sınıfları haricinde)

Yüksek Lisans öğrencileri, (hazırlık sınıfı hariç)

Üniversite sınavında tercihine göre yerleştiği puan türünde ham puan olarak yapılan sıralamada ilk 100’e giren öğrenciler,

Amatör milli sporcu statüsünde olan öğrenciler burslardan faydalanabilir.

Kredi ve Yurtlar Kurumu tarafından sağlanan burs ve krediler yıl kaybı olan öğrenciler, yabancı uyruklu öğrenciler, polis akademisi öğrencileri, açık öğretim gören öğrenciler, uzaktan eğitim gören öğrenciler, gerçeğe aykırı beyanda bulunan öğrenciler için uygun değildir. Bunların yanında Burs Yönetmeliğine göre burs alma hükümlerine uymayan öğrencilere de burs ve kredi sağlanamamaktadır. Bir öğrenci aynı anda hem kredi hem de burstan yararlanamaz.

KHK burs başvurusu nasıl yapılır? Yazımıza ulaşmak için tıklayınız.

İçeriği Beğendiniz mi?

“Kyk Bursu Başvurusu 2023” üzerine bir yorum

Yorum yapın