KYK Burs Miktarı 2022

KYK Burs Miktarı 2022 kredi ve burs miktarlarında yapılacak artış büyük bir merak ile beklenmektedir. Her yıl Kredi ve Yurtlar Kurumu tarafından öğrencilere sağlanan burs ve krediler öğrencilerin maddi gelirlerine göre belirlenmektedir. Geri ödemeli ve geri ödemesiz seçenekleri ile sağlanan burs ve krediler lisans ve yüksek lisans düzeyinde öğretim gören tüm öğrencilerin başvurularına açıktır. KYK Burs Miktarı 2022 yılının başında yapılan zamların ardından öğrencileri rahatlatmış olsa da yeni eğitim-öğretim yılının başlaması ile beraber burs miktarında yeniden artış yapılıp yapılmayacağı öğrenciler tarafından merak edilmektedir.

kyk burs miktari 2022
kyk burs miktari 2022

2022 Yılı Kyk Burs Miktarı Ne kadar?

KYK Burs Miktarı 2022 yılının başında yapılan yeni düzenleme ile beraber lisans öğrencileri için 650 lira olan burs ve kredi miktarı 850 liraya, yüksek lisans öğrencileri için 1350 olan burs ve kredi miktarı 1700 liraya, doktora öğrencileri için burs ve kredi miktarı 2550 liraya çıkarıldı. Burs ve kredi miktarlarında yapılan geliştirmeler öğrencilerin yüzünü güldürürken bursların ne zaman yatırılacağı ise merak konusu olmaktadır.

Kredi ve Yurtlar Kurumu’na burs başvurusu yapan adayların burs veya kredi sonuçlarının açıklanmasının ardından onaylaması gereken bir taahhütname bulunmaktadır. Taahhütnamelerin onaylanmasının ardından kısa süre içerisinde öğrencilerin burs veya kredileri hesaplarına aktarılmaktadır. Başvuru ve sonuç açıklanma süreçleri uzun olan Kredi ve Yurtlar Kurumu öğrencilere geriye dönük burs ve kredi ödemelerini toplu olarak yapmaktadır. Adayların ödeme alacakları gün T.C kimlik numaralarının son rakamlarına göre belirlenmektedir. Her ayın 6. Günü ve 10. Günü arasında gerçekleştirilen ödemeler ilk defa burs veya kredi alacak öğrenciler için Ekim ayından itibaren hesaplanarak yatırılmaktadır.

KYK burs başvurusu için güncel yazımıza ulaşmak için tıklayınız.

İçeriği Beğendiniz mi?

Yorum yapın