KPSS Sonuçları 2021

KPSS sonuçları açıklanacağı tarih, Genel Yetenek-Genel Kültür ve Eğitim Bilimleri sınavının düzenlenmesi sebebiyle merak konusu oldu. Peki 2021 KPSS sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte KPSS lisans A Grubu sınav sonuçlarının açıklanma tarihi belli oldu.

KPSS Sınavları her yıl ağustos ayının ilk haftasında olmaktadır. Sınavın başlaması ile beraber aileler ve adaylar 2021 KPSS sınav sonuçları tarihini merak edecek Memurluk sınavı olarak da bilinen Kamu Personeli Seçme sınavı sonuçları Aday İşlemleri Sistemi (AİS) üzerinden öğrenebilirsiniz. Adayların sınavda verdikleri doğru, yanlış yanıtları, puanları sınav sonuç sayfasından görebilmektedir.

KPSS Sonuclari 2021
KPSS Sonuclari 2021

[box type=”warning” align=”aligncenter” class=”” width=””] Kurum Bursları ile ilgili harika yazılarımız var Mutlaka Göz Gezdirin[/box]

KPSS Sonuçları 2021 Ne Zaman Açıklanacak ?

Ağustos ayının ilk haftasında düzenlenen KPSS sınavları ÖSYM tarafından açıklanan takvimde 16 Eylül 2021 Perşembe günü açıklanacak. Adaylar katıldıkları oturumlardan aldıkları sınav puanlarını, doğru-yanlış yanıt sayılarını osym.sonuc.gov.tr adresinden veya mobil uygulama üzerinden görebilecekler.

2021 KPSS Sonuclari
2021 KPSS Sonuçları

KPSS Sınavının Geçerli Olması Nelere Bağlı ?

ÖSYM tarafından sınav kuralları sıvan giriş belgesinde net bir şekilde belirtilmektedir. KPSS sınav kuralları çok nettir bu kurallara uymayan adayların veya ihlal edilmesi durumunda sınavı iptal edilir ve puanları sayılmaz belirlen saatte soruları çözmesi ve sınav bittikten sonra soru kitapçıklarını eksiksiz bir şekilde görevliye teslim edilmesi gerekmektedir.

[box type=”warning” align=”aligncenter” class=”” width=””] MEB Öğretmenlik Bursu Başvurusu 2023 ile ilgili harika yazılarımız var Mutlaka Göz Gezdirin[/box]

KPSS Sonuçlarına Nasıl İtiraz Nasıl Edilir

KPSS sınav sonuçları incelenmesini isteyen adaylar itirazda bulunabilir. Sınav sonuçlarının açıklandıktan sonra 10 gün içerisinde “Genel Amaçlı Dilekçe” örneği kullanılarak ÖSYM’ye itiraz için başvuru yapılacak. Adayların inceleme masrafları için Halkbank Ankara Kurumsal Şubesi İbanına para yatırmaları gerekmektedir. Belirlenen süre içerisinde yapılmayan başvurular değerlendirmeye alınmayacaktır.

İçeriği Beğendiniz mi?

“KPSS Sonuçları 2021” üzerine bir yorum

Yorum yapın