Koç Üniversitesi Burs Başvurusu 2023

Koç Üniversitesi Burs Başvurusu 2023

Koç Üniversitesi Burs Başvurusu 2023 yılında ki bu yazımızda Koç Üniversitesi burs ve Koç Üniversitesi burs başvurusu işlemleri ile ilgili detaylı bilgiler vereceğiz.

 

koç üniversite burs Başvurusu 2023

 

Koç Üniversitesi tarafından verilen öğrenci burslarına bakacak olursak;

 

Koç Üniversitesi tarafından verilen tüm burslar karşılıksız ve geri ödemesizdir.Diğer burslardan en farklı özelliği ise derslerinize devam ettiğiniz sürece derslerden başarısız dahi olsanız bursunuz kesilmemektedir.Koç Üniversitesi tarafından verilen burslara bakacak olursak;

Koç Üniversitesi Burs

Koç Üniversitesi Destek –  Kudeb Bursu

Koç Üniversitesinde %100 burslu olarak okumaya hak kazanan adaylar ekstra olarak kitap yardımı,yurt bursu gibi farklı burs çeşitlerinden faydalanabilmektedir.

Koç Üniversitesi Başarı Bursları

Koç Üniversitesi içerisinde bulunan tam burslu eğitim programlarına yerleşen üniversite öğrencilere sağlanan başarı bursları %100 tam burs ve %50 burs şeklinde  eğitim-öğretim ücreti miktarından indirim kazanabilirler.

Koç Üniversitesi Kitap Bursu

Kitap bursları, Kudeb bursu almaya hak kazanan öğrenciler için geçerlidir.

Koç Üniversitesi Sporcu Bursu 

Koç Üniversitesinin kabul ettiği spor dallarında, spor deneyimi ve geçmişi olan üniversite öğrencilerine %50 oranında eğitim ücretinde indirim sağlanmaktadır.

Koç Üniversitesi Şehit Çocukları Bursu

Koç Üniversitesi içerisinde bulunan programları burssuz olarak veya %50 burslu olarak kazanan şehit çocukları tam %100 burslu olarak sayılır ve Koç Üniversitesinde eğitim görebilirler.

Koç Üniversitesi Burs Başvurusu

Koç Üniversitesi tarafından verilen burslara başvuruda bulunmak için ve tüm burslarla ilgili daha detaylı bilgi almak için  Koç Üniversitesi Burslar ve Eğitim Ücretleri  sayfasını ziyaret edebilirsiniz.Açılan siteden burs başvurusu yapabilirsiniz.

 

İçeriği Beğendiniz mi?

Yorum yapın