İZBURS İzmit Burs Derneği Bursu Başvurusu 2023-2024

İZBURS İzmit Burs Derneği Bursu Başvurusu 2023

İZBURS İzmit Burs Derneği bursuna başvurmak için lisansüstü ve doktora öğrencisi hariç lisans ve ön lisans öğrencileri olmak üzere başvuruda bulunabilir. İkameti İzmit’te olan veya İzmit’te okuyan öğrenciler karşılıksız burstan faydalanabilir. Başvurular online ortamda alınır. Derneğin internet sitesinden başvuru formunun doldurulması gerekir.

İZBURS İzmit Burs Derneği karşılıksız burs başvuruları https://www.izburs.com/Basvuru/ uzantılı web adresi üzerinden online olarak yapılır. Başvuru formundaki bilgiler eksiksiz, tam olmalı ve yanlış bilgiler verilmemelidir. Başvuru formundaki bilgilerin hatalı olduğunun anlaşılması durumunda başvuru olumsuz sonuçlanır. Son başvuru tarihinden sonra yapılan burs başvuruları değerlendirmeye alınmaz. Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) ve Başbakanlık bursu dışından herhangi bir kamu veya özel kuruluş bursundan faydalanan öğrencilere burs verilmez. Online başvuru formuna resim eklemeyen öğrencilerin başvuruları olumsuz sonuçlanır. Yüklenecek resmin JPEG formatında olması gerekir. Burs başvurusu kabul olan öğrencilere SMS ile bilgilendirme verilir ve bu öğrencilerin 15 gün içerisinde istenen evrakları [email protected] adresine iletmeleri gerekir. Burs başvuru tarihleri 10 Eylül ila 30 Eylül tarihleri arasında yapılmaktadır. Burs ödeme tarihleri her ayın 1’i ila 7’si arasında verilir. Burs almaya hak kazanan öğrenciler derslerinde başarı gösterdiği sürece okul tamamlanana kadar burs almaya devam eder.

İZBURS İzmit Burs Derneği Adresi ve İletişim Bilgileri Nedir?

İZBURS İzmit Burs Derneği’nin iletişim bilgilerine aşağıdaki bilgiler aracılığı ile ulaşılabilir. Bu bilgiler sayesinde dernek ile rahatça iletişim kurulabilir:

 • Açık adres: Fatih Mah, Sanayi Cad. No:90 Alikahya/Kocaeli
 • Telefon Numarası: +262 000 0000
 • Email Adresi: [email protected]
 • Web sitesi: https://www.izburs.com/Iletisim/
 • İnstagram: https://www.instagram.com/izburs_dernegi/
 • Twitter: https://twitter.com/izburs
 • Facebook: https://www.facebook.com/izburs

izburs burs başvurusu 2022

İZBURS İzmit Burs Derneği Bursuna Başvuru Formu Nereden Alınır?

İZBURS İzmit Burs Derneği’nin başvuru formu ile kayıt formu aynı belgedir. Kayıt formunu tamamlayan adayların ayrı bir başvuru formuna ihtiyacı bulunmaz. Kayıt formundaki ile aynı bilgiler anlatılır. Kayıt belgesine ise https://www.izburs.com/Basvuru/ web adresinden ulaşılabilir.

İZBURS İzmit Burs Derneği Dilekçesi Nedir?

İZBURS İzmit Burs Derneği’nin dilekçesi dernekten elde edilebilir. Dernek, üniversite öğrenimi sırasında ekonomik desteğe ihtiyacı olan öğrencilere yardımcı olmak amacıyla geri ödemesiz burs sağlamak için 2012 senesinde faaliyete geçmiştir. Başarılı öğrencilerin eğitimine destek olmak gayesi güden İZBURS derneği, mezun olan öğrenciler için etkinlikler düzenler.

İZBURS İzmit Burs Derneği Eğitimi Nasıl Alınır?

İZBURS İzmit Burs Derneği’nin verdiği eğitim sayesinde öğrenciler belirli düzeyde kültür ve bilgi birikimlerini geliştirir. İZBURS İzmit Burs Derneği burs sağladığı öğrencilerine maddi destek olmak dışında gelişimleri için eğitimler verir. Eğitimler dışında dernek mezun olan öğrencileri için de etkinlikten düzenlemekte olup onların her zaman yanında olduğunu bu şekilde gösterir. Detaylı bilgiler dernek sayfasından alınabilir.

İZBURS İzmit Burs Derneği Kimindir?

İZBURS İzmit Burs Derneği’nin kurucusu KORDSA Fabrikası’nda çalışan 7 kişilik ekip tarafından kurulur. 1989 yılında faaliyete geçen ve 2012 senesine kadar birkaç öğrenci okutmak için toplanmış olan grup, 2012’den sonra resmi olarak dernek adını alır ve Türkiye genelinde öğrencilere burs vermeye başlar. Dernek üniversite okuyan ancak maddi sıkıntı içerisinde bulunan öğrencilere burs verir. Derneğin başkanı Gaye Baykurt’tur. 7 kişilik ana ekip üyeleri ise şu şekildedir: İZBURS Derneği Başkanı Gaye Baykut, KORDSA Ar-Ge Proje Lideri Erman Şenocak, KORDSA Satış Grup Müdürü, KORDSA Operasyon Müdürü Ali Berk Canbaş, KORDSA Laboratuvar Süpervizörü Çiğdem Saybelli, KORDSA Proses Teknisyeni Yavuz Mercan ve KORDSA Satış Ofis Memuru Elif Akcan. Dernek internet sitesini faaliyete geçirdikten sonra şu ana kadar 59.000 toplam başvuru, 77 toplam verilen burs, 2022 yılı için 626 başvuru sayısına ulaşmıştır.

Dernek doktora ve yüksek lisans öğrencilerine burs vermez. Öğrencinin derslerindeki başarıya göre bursu mezun olana kadar devam eder. Bir öğretim yılı için 2 dersten başarısız olan öğrencilerin bursu kesilir.

izburs burs başvurusu

İZBURS İzmit Burs Derneği Kayıt Formunda Neler Yer Alır?

İZBURS İzmit Burs Derneği’nin kayıt formunda yer alan bilgiler aşağıdaki örnekte yer almaktadır. Başvuru esnasında aşağıdaki bilgilerin doldurulması istenir:

 • Kayıt formunun başında başvuruların yalnızca Kocaeli’nde ikamet eden öğrencilere açık olduğu yer alır. Buna ek olarak yüksek lisans ve doktora öğrencilerinin bursa başvuruda bulunamayacağı da anlatılır.
 • Öğrencilerin başvuru sırasında ilk dikkat etmesi gereken kısım fotoğraf yapıştırmaktır. İnternet üzerinden yüklenecek olan resim jpg formatında olmalı ve 1200*800 boyutlarını sınır tutmalıdır.
 • Formun ilk kısmında öğrencilerden kişisel bilgiler istenir. İsim, soy isim, doğum tarihi, T.C kimlik numarası, aile ile birlikte kalınan evin adresi, aile ile birlikte kalınan evin şehir bilgisi burada yer alır.
 • Öğrenciler ile iletişim kurulabilmesi için irtibat numarası, ev telefon numarası, mail adresi istenir.
 • Öğrencilerin 4 yıllık bir fakültede mi okuduğu yoksa 2 yıllık bir ön lisans bölümü mü yazdığı formda yer alır.
 • Üniversitenin tam adı, şehri, bölümün tam adı öğrencilerden istenir.
 • Öğrencilerin babasının sağ olup olmaması, annenin sağ olup olmaması değerlendirilir.
 • Anne ve babanın birlikte olup olmaması formda sorulur.
 • Anne ya da babadan herhangi birinin hayatta olup olmamasına bağlı olarak öğrenciye bakan kişi hakkında yakınlık derecesi sorulur.
 • Öğrencinin bir aydaki geliri gelir beyanı ile desteklenerek forma kaydedilmelidir.
 • Ailenin kirada mı yoksa kendi evinde mi oturduğu, kirada ise ev kira bedeli formda istenir.
 • Sahip olunan herhangi bir gayrimenkul var ise bu bilgiler formda öğrencilerden istenir.

İZBURS İzmit Burs Derneği Bursuna Online Başvuru Nasıl Yapılır?

İZBURS İzmit Burs Derneği’ne internetten başvuru yapmak için https://www.izburs.com/Basvuru sitesine giriş yapılmalıdır. Daha sonra ilgili başvuru formunu eksiksiz ve hatalı bilgi olmadan doldurduktan sonra başvuruyu gönder butonuna basılır. Formu göndermeden önce mutlaka JPEG formatında başvuru yapan öğrencinin resmi yüklenmelidir. Daha sonra burs başvurusu onaylanan öğrenciye SMS ile bilgilendirme mesajı gönderilir. Mesaj gönderildikten sonra en fazla 15 gün içerisinde [email protected] e-posta adresine istenilen evraklar mail atılır. Daha sonra gelecek aydan itibaren öğrenciye burs ödemesi yapılmaya başlanır ve öğrenci derslerinde başarılı olduğu sürece mezun olana kadar burs almaya devam eder.

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan ve burstan yararlanmak isteyen öğrencinin Kocaeli’nde okuması veya ikametinin Kocaeli’nde olması gerekir. Öğrencinin adli sicil kaydının temiz olması gerekir. KYK bursu haricinde diğer kurum ve kuruluşlardan burs alan öğrencilere burs verilmez. Burslar sadece ön lisans ve lisans eğitimi alan öğrencilere verilir. Diğer eğitim düzeylerinde okumakta olan öğrencilerin burs başvuruları dikkate alınmaz. Öğrenci derslerinde başarılı olduğu sürece bursu kesilmez ve mezun olana kadar karşılıksız burs verilmeye devam edilir.

İZBURS İzmit Burs Derneği Ödemeleri Nasıl Gerçekleşir?

İZBURS İzmit Burs Derneği’nin ödemeleri her ayın 1’i ve 7’si arasında yapılır. Öğrencinin belirtmiş olduğu banka hesaplarına aylık ödeme yapılır. Aylık ödeme 200 TL olarak belirlenmiştir. Temmuz ve Mayıs ayları arasında yani bir öğretim dönemi boyunca ödeme yapılır. Okulların kapalı olduğu dönemde ödeme yapılmaz. İZBURS İzmit Burs Derneği 2022-2023 dönemi için burs miktarı hakkında henüz güncel bir açıklamada bulunmamıştır.

İçeriği Beğendiniz mi?

Yorum yapın