İstanbul Ticaret Odası Burs Başvuruları 2022

İstanbul Ticaret Odası Burs Başvuruları

Yüksek Öğrenim Öğrencilerine Burs verilmesi için başvuru dönemi başladı. Burs almak, genellikle çok rekabetçi durumdur ve kriterleri nedeniyle kolay denilemez. Ancak, özellikle iyi notları olan özel öğrenciler için imkansız değildir. 2022-2023 akademik yılı için İstanbul ticaret odası bursu eğitim alan öğrencilerin ihtiyaçlarına uygun şekilde hazırlanmıştır.
Üniversitede okumak isteyen birçok öğrenciye lisans bursu verilmektedir. İto bursu için adayların tüm üniversite ve program gerekliliklerini karşılaması ve gerekli tüm belgelere sahip olması gerekir. Öğrencilerin eğitim alacağı üniversitelerin tüm programları, ito burs kapsamındadır. Hem üniversite hem de üniversite dışı zorunlu eğitim sonrası (İlköğretim hariç) tüm öğrenciler bunun için başvuruda bulunabilir.

ito burs
ito burs

İstanbul Ticaret Odası (İTO) Lisans Burs Başvurusu

İstanbul ticaret odası burs başvurusu ile akademik eğitim için maddi destek alabilirsiniz. Bazı öğrenciler için burs programları olmadan tam lisans eğitimini finanse etmesi mümkün değildir, ancak her düzeyde üniversite eğitimini teşvik etmek amacıyla lisans düzeyinde olan öğrencilere farklı burs programları sunulmaktadır. İto burs sonuçları açıklanması ile seçilen öğrenciye, her dönem burs yönetmeliğine uygun olarak yapılan değerlendirme sonucunda, bir sonraki dönem öğrenim ücreti kadar kısmi burs verilir.
İto burs başvurusu için ailenizin ekonomik durumunun mevcut durumdan etkilenmesi ve not ortalamalarının yüksek olması 2022 dönemi için öğrenim ücretinin tamamını ödemenizi engellediği durumlarda öğrencilere destek amaçlıdır.
En büyük hibeler Yüksek Lisans, Doktora ve Doktora programları içindir, ancak lisans öğrencileri için de burs seçenekleri vardır.

Öğrencilere Burs Veren Vakıflar İçin Tıklayın.

GÜNCEL BURS DUYURULARINI KAÇIRMAMAK İÇİN

INSTAGRAM’da TAKİP ET

Burs Başvuru Şartları

  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan,
  • İstanbul il sınırları içinde bulunan devlet üniversitelerinde öğrenim gören,
  • Yükseköğrenim hazırlık ve birinci sınıfında 22, ikinci sınıfında 24, üçüncü sınıfında 25, dördüncü sınıfında 26 yaşından büyük olmayan,
  • Kredi ve Yurtlar Kurumu’nca verilen öğrenim bursu da dahil olmak üzere herhangi başka bir kurumdan karşılıksız burs almayan,
  • Herhangi bir firma veya kuruluşta çalışmayan,
  • Ara sınıf başvurularında yıllık genel başarı ortalaması 4 üzerinden en az 2,25 veya 100 üzerinden en az 65 olan
Istanbul Ticaret Odasi Burs Basvuru
Istanbul Ticaret Odasi Burs Basvuru

Burs Başvurusu Yapamayacaklar

  • Açık ve uzaktan eğitim öğrencileri,
  • Özel üniversite öğrencilerinden, burs oranı 100%’ün altında olan öğrenciler,

Başvuru için ito.org.tr adresine gitmek için Tıklayın.

[sc_fs_multi_faq headline-0=”h2″ question-0=”Burs Başvurusu Nasıl Yapılır?” answer-0=”Karşılıksız burs başvuruları, İstanbul Ticaret Odası bursu online olarak yapılmaktadır.” image-0=”” headline-1=”h2″ question-1=”İstanbul Ticaret Odası Son Başvuru Tarihi” answer-1=”26 Eylül – 9 Ekim 2022 Tarihleri arasında burs başvuruları online olarak yapılacaktır” image-1=”” headline-2=”h2″ question-2=”Lisans Bursları Kimlere verilir?” answer-2=”İstanbul il sınırları içinde bulunan devlet üniversitelerinde öğrenim gören yükseköğrenim (lisans) öğrencileri (açık öğretim ve uzaktan öğretim hariç) ile vakıf üniversitelerine ÖSYM tarafından %100 burslu olarak yerleştirilen yükseköğrenim (lisans) öğrencilerine verilir. ” image-2=”” count=”3″ html=”true” css_class=””]

İçeriği Beğendiniz mi?

Yorum yapın