İstanbul Esenyurt KYK Mahir İz Erkek Yurdu

İstanbul Esenyurt KYK Mahir İz Erkek Yurdu

 

İstanbul Esenyurt’un Haramidere civarında bulunan Kredi ve Yurtlar Kurumu’na bağlı KYK Mahir İz Erkek Öğrenci Yurdu, yeni binası ve otelden yurda dönüşmesiyle temiz, yeni ve konforlu bir yurttur. Geçtiğimiz yıllarda açılışı yapılan yurt Renault Bika bayisinin üstünde ve TORIUM AVM’ye oldukça yakındır. Öğrenciler 10 dk yürüyerek Haramidere Sanayi metrobüs durağına ulaşabilir. Otelden yurda dönüştüğü için binası lüks, banyo ve wcleri otel standartındadır. Odalar genelde 3 kişilik olup bazı odaları 6 kişiliktir. Avcılar, Beylikdüzü bölgesinde okuyan öğrencilerin tercih ettiği bir yurttur. KYK Mahir İz Yurdu, Devlet yurdu olarak sadece erkek öğrencilere hizmet vermektedir. Başvurular diğer KYK yurtlarında olduğu gibi Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın belirlediği tarih aralığında E-Devlet (www.turkiye.gov.tr) üzerinden yapılmaktadır.

İletişim
Adres: Zafer Mahallesi Haramidere Yolu Caddesi No: 26 Esenyurt İstanbul
Telefon Numarası: 0 212 423 34 67

Yurt Başvurusunda Öncelikli Olanlar
Şehit Ve Gazi Çocukları, Gaziler, Yüzde 40 Ve Üzeri Engelli Olanlar, Darüşşafaka Lisesini Tamamlayanlar, Lisanslı Milli Amatör Sporcular, Gönüllü Güvenlik Korucusu Olarak Çalışan Ve Çalışırken Vefat Edenlerin, Gönüllü Güvenlik Korucusu Olarak Emekliye Ayrılan Ve Emekliye Ayrıldıktan Sonra Vefat Edenlerin Çocukları.
Yurt Başvuru Değerlendirmesinde Maddi Durum, Uzaklık, Anne Ve Baba Sağlığı, Kardeş Sayısı Ve Öğrenim Durumu Vb. Koşullara Göre Yapılır.

Öğrencilere Burs Veren Kurumlar İçin Tıklayın.

GÜNCEL BURS DUYURULARINI KAÇIRMAMAK İÇİN

İNSTAGRAM’da TAKİP ET

Konum

[googlemap src=”” width=”100″ height=”400″ align=””]

 

İstanbul Esenyurt KYK Mahir İz Erkek Yurdu

mahir iz yurdu istanbul

mahir iz ogrenci yurdu kyk

istanbul mahir iz kyk yurdu

İçeriği Beğendiniz mi?

Yorum yapın