İhsan Arslan Vakfı Burs Başvurusu 2023-2024

İhsan Arslan Vakfı Burs Başvurusu 2023

İhsan Arslan Vakfı bursuna başvuru eylül aylarında yapılmakta olup www.ihsamarslanvakfi.org web adresinden burs başvuru formunun temin edilmesi gerekir. Burs başvurusunda bulunacak öğrenciler, vakfın internet sitesinden aldıkları burs başvuru formunu eksiksiz ve hatalı beyanda bulunmadan doldurduktan sonra istenen diğer belgeler ile birlikte vakfın adresine posta yolu ile gönderilir.

İhsan Arslan Vakfı’nın belirtmiş olduğu süre içerisinde, evraklarda eksiklik olmadan ve verilen beyanların doğru olduğu başvurular vakfın yönetim kurulu tarafından değerlendirmeye alınır. Yönetim kurulunun incelemeleri doğrultusunda başvuruları olumlu olan öğrencilerin sonuçları vakfın internet sitesinde duyurulur. Bu öğrencilerden bazı durumlarda mülakat da talep edilebilir. Ön kayıt aşamasından olumlu şekilde sıyrılan öğrenciler mülakatta yöneltilen sorulara cevap vererek burs alma hakkı kazanır.

İhsan Arslan Vakfı Adres Bilgisi Nedir?

İhsan Arslan Vakfı’nın adresi ve diğer iletişim bilgileri aşağıda verilmiştir. Bu bilgiler sayesinde vakfın telefon numarasından faks numarasına kadar pek çok verisine ulaşılabilir:

 • Adres:Kızılcaşar Mahallesi Koza Sokağı Numara 411 ve A (Büyükhanlı villalarının hemen arkası) Gölbaşı ANKARA
 • Telefon numarası: 312 43 87 710
 • Faks numarası: 312 43 83 493
 • E posta adresi: [email protected]

İhsan Arslan Kimdir?

İhsan Arslan Vakfı kurucusu vakfa da ismini veren İhsan Arslan’dır. İhsan Arslan 1948 Ocak ayının 1. Günü Batman’ın Sason ilçesinde dünyaya gelir. Babasının adı Ali annesinin adı ise Ayşete’dir. Ankara Milletvekili, Ali İhsan Arslan’ın babasıdır. Çocukluk döneminde Sason’dan Diyarbakır Silvan’a taşınır. Çocukluk yaşamı bu ilçede geçer.

Üniversite hayatını Ankara’da geçirir. Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi Türk Dili ve Edebiyat Bölümü’nden mezun olur. Mezuniyeti sonrası devlet kurumlarında çeşitli pozisyonlarda memurluk ve öğretmenlik yapar. Aynı zamanda çalışma hayatı ile birlikte yüksek lisans ve doktora eğitimini başarı ile tamamlar. İlerleyen zamanlarda ise ithalat ve ihracat ön planda olmak üzere birtakım ticari girişimleri olur. Diyarbakır’da boru, kablo ve mermer fabrikaları kurarak işlerini genişletir.

İhsan Arslan, hayatının belirli bir aşamasında gazetecilik ile de uğraşır ve Tasvir Gazetesinde muhabir olarak belirli bir süre çalışır. Zaman Gazetesi’nin kurucu ortaklarındandır. Bunlar dışında farklı dergi ve gazetelerde yazarlık yaparak aktif bir şekilde gazetecilik hayatını sürdürür.

Sivil toplum örgütlerinde de aktif bir şekilde faaliyet gösterir. Mazlum-Der (İnsan Hakları ve Mazlumlar İçin Dayanışma Derneği)’ in Genel Başkanlık görevinde 2 yıl kalır. SEDAV olarak da bilinen Sağlık, Eğitim ve Dayanışma Vakfı’nın Mütevelli Heyeti Başkanlığı’nda görev yapar. Çok sayıda vakıfta görev aldıktan sonra 1995 yılında eğitim, sağlık ve sosyal yardımlaşma alanlarında çalışmak için İhsan Arslan Vakfı’nı kurar.

2002 ve 2007 yılları başbakanlık seçimlerinde Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) listesinden 22. ve 23. Dönem Diyarbakır Milletvekili seçilir ve mecliste aktif olarak rol oynar. 33. Dönem Türkiye ile Çin Parlamentolar arası Dostluk Grubu Başkanlığını başarı ile yapar. İhsan Arslan’ın konuştuğu diller arasında Türkçe’nin yanı sıra ileri düzeyde Arapça ve Farsça bulunur. Kendisi evlidir ve altı çocuğu vardır. Meclisteki görevi sona erdiğinde Ankara’da kalarak vakıf ve ticaret ile ilgilenmeye devam eder.

İhsan Arslan Vakfı Burs Başvurusu

İhsan Arslan Vakfı Burs Sonuçları Nereden Öğrenilir?

İhsan Arslan Vakfı bursunun sonuçlarını öğrenmek için www.ihsanarslanvakfi.org/burs-sonuclari/ sayfası ziyaret edebilir, buradan kolayca sonuçları takip edebilirsiniz. Bursu olumlu sonuç alan öğrencilere SMS ile ya da e posta üzerinden de bildirim gönderilir.

İhsan Arslan Vakfı Bursu Ne Kadar Verilir?

İhsan Arslan Vakfı bursunun tutarı her eğitim- öğretim yılı başında mevcut ekonomik koşullar göz önünde bulundurularak yenilenmektedir. İhsan Arslan Vakfı’nın öğrencilere burs vermesindeki amacı, başarılı öğrencilerin eğitim ve öğretim hayatlarını sorunsuz bir şekilde tamamlamasına destek olmaktır. Vakıf, kurulduğu günden bugüne kadar binlerce maddi zorluk çeken öğrenciye destek olmuştur ve halen de aynı şekilde destek olmaktadır.

İhsan Arslan Vakfı Burs Başvuru Formu Nereden Alınır?

İhsan Arslan Vakfı bursuna başvurma formuna ulaşmak için şu bağlantıya tıklamanız yeterlidir: www.ihsanarslanvakfi.org/burs-kosullari-ve-formu/ İhsan Arslan Vakfı internet sitesinden alacağınız bu form ile burs için başvuru kısa sürede tamamlanabilmektedir.

İhsan Arslan Vakfı Genel Müdürü Kimdir?

İhsan Arslan Vakfı’nın genel müdürü İhsan Arslan’dır. 1995 yılında İhsan Arslan tarafından kurulan bu vakıf günümüzde faaliyetlerine hala devam etmekte olup, yardıma muhtaç öğrencilere destek olmaya devam etmektedir. İhsan Arslan tarafından kurulan bu vakıfta çeşitli yardım ve faaliyetler yapılmıştır. Bu yardım ve faaliyetler aşağıda sıralanmıştır.

 • Yirmi dört derslik okul ve görme özürlüler okulu,
 • Geçen eğitim öğretim yılında toplam 380 öğrenciye burs verilmesi ve bu bursların her yıl düzenli olarak tekrar etmesi,
 • Son sekiz yıldır Ramazan aylarında iftar yemekleri düzenlenmesi,
 • Ramazan dönemlerinde yardım paketleri dağıtılması ve ailelere maddi destekte bulunulması,
 • Yardıma muhtaç başka ülkelere kurban gönderilmesi ve nakit para yardımı yapılması.

İhsan Arslan Vakfı Bursu Ne Zaman Yatar?

İhsan Arslan Vakfı’nın burs ödeme zamanı burs başvurularının açıklanma tarihine bağlı olarak değişiklik gösterir. Bu nedenle net bir tarih verilemez. Öğrencilerin ilk burslarını aldıkları tarih, başvuru yaptıkları tarihten itibaren ortalama bir ay sonrasıdır. Bu nedenle öğrencilerin düzenli olarak İş bankası hesaplarını kontrol etmesi önerilir.

İhsan Arslan Vakfı Burs Şartları Nelerdir?

İhsan Arslan Vakfı’nın bursuna başvuru koşulları aşağıdaki şekilde sıralanmıştır. Gerekli belgeleri tam getiren öğrencilerin başvuruları değerlendirmeye alınır:

 • Öğrenciye ait T.C kimlik kartının önlü arkalı fotokopisi
 • Nüfus kayıt örneği
 • Barkotlu çıkarılabilen adli sicil kaydı
 • Türkiye İş Bankası üzerinden açılmış bir hesap numarası
 • Aile ekonomik durum belgesi
 • Öğrencilerin not durum belgesi
 • Burs için başvuru formu (Vakfın kendi web sitesinden alınan bu form üzerinde fotoğraf mutlaka olmalıdır.)
 • Ara sınıf öğrenciler için transkript belgesi

İhsan Arslan Vakfı Burs Yenileme Nasıl Yapılır?

İhsan Arslan Vakfı’nın bursunun yenilenmesi için gereken adımlar ve şartlar aşağıda verilmiştir. Bu şartları sağlayan öğrencilerin bursları diğer yıl için de yenilenecektir.

İhsan Arslan Vakfı burs yenileme işlemi ve adımları aşağıdaki gibidir:

Vakıftan burs alan ancak yeni öğretim yılına girmiş olan öğrencilerin burs yenileme işlemi için:

 • Transkript, (Öğrencinin önceki yıldan kalan dersinin olmaması gerekmemektedir)
 • Öğrenci belgesi, (Öğrencinin okuluna devam ettiğini gösterebilmesi gerekir)
 • Adli sicil kaydını gösterir belge)

Bu belgeler ile birlikte belirtilen süreler içerisinde vakfın adresine veya elden iletilmesi gerekir. Belirtilen süreleri aştıktan sonra belge gönderen öğrencilerin başvurusu değerlendirmeye alınmaz. Ali İhsan Vakfı bursları, 2022 2023 eğitim- öğretim yılı döneminde her ay verilir.

 • Başvuru formu ekinde gönderilecek belgelerin tamamlanmamış olması, ıslak imza atılmamış olması, başvuru formuna fotoğraf eklenmemesi, başvuru formunun eksik veya yanlış beyanda doldurulması, sorulara cevap verilmemesi veya net ve açık bir dille cevap verilmemesi durumlarında başvuru olumsuz sonuçlanır.
 • Burs başvurusunda bulunan öğrencilere duyurular ve burs ile ilgili yazışmalar e-posta adresi ile gerçekleşeceği için öğrencinin doğru e-posta adresi verilmesi gerekir.
 • Geçen eğitim- öğretim yılında burs alan öğrencilerin alttan ders bırakmaları durumunda bursları kesilecektir.
İçeriği Beğendiniz mi?

Yorum yapın