İBB Burs Başvurusu Nasıl Yapılır 2021

İBB Burs Başvurusu Nasıl Yapılır İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından maddi zorluk çeken ve nakit ihtiyacını karşılamayan öğrencilere verilecek olan İBB üniversite bursu, İstanbul’daki 30 bin öğrenciyi kapsamaktadır.

İstanbul’da okuyan üniversite öğrencilerine yönelik olarak öğrencilere maddi ihtiyaçlarını karşılayabilmek adına verilen bu burs Genç Üniversiteli Eğitim Yardımı adı altında İBB yani İstanbul Büyükşehir Belediyesince verilmektedir.

İBB Burs Başvurusu Nasıl Yapılır
İBB Burs Başvurusu Nasıl Yapılır

İBB Burs Başvurusu Nasıl Yapılır

İBB yani İstanbul Büyükşehir Belediyesi bursundan yararlanabilmeniz için ilk şart İstanbul’da okuyor olmaktır. Eğer İstanbul’da herhangi bir üniversitede öğrenim görüyor iseniz vereceğimiz link üzerinden başvurunuzu yapabilir ve sonucu bekleyebilirsiniz.

Vermiş olduğumuz internet sitesine giriş yaptığınız zaman karşınıza sizden istenecek bazı bilgiler ve formlar çıkacaktır. Bu formları doğru ve eksizsiz bir şekilde tamamlamalı ve başvurunuzu yapmalısınız. Doğru ve gerçeğe aykırı bilgiler ile doldurulmuş tüm burs başvurusu formları gözden geçirilmeyecektir ve onaylanmayacaktır.

İBB Burs Başvurusu Şartları

  • Türkiye Cumhuriyeti kimlik numarası, ad ve soy ad, anne veya baba Türkiye Cumhuriyeti kimlik numarası.

Bu bilgileri doğru bir şekilde doldurduktan sonra İBB tarafından bursunuz değerlendirilmeye alınacaktır. Eğer değerlendirme olumlu bir şekilde geçerse size yeniden ulaşım sağlanacak ve bursunuz hakkında daha detaylı bilgi paylaşılacaktır.

İBB Burs Başvurusu Ne Kadar

Öncelikle bu burs toplamda 30 bin öğrenciye kadar verilmektedir. Yani 30 bin kapasiteye sahip bir burstur. Yıllık olarak öğrenci başı en fazla 3 bin 200 TL burs verilebilmektedir.

İBB Burs Sonuçları sayfamıza bakabilirsiniz.

KYK Burs Sonuçları yazımıza göz atmak isterseniz.

KYK Burs Başvurusu Nasıl Yapılır ?

İçeriği Beğendiniz mi?

Yorum yapın