Vakıf Bursları

Güngören Fatih Sultan Mehmet Öğrenci Yurdu

Güngören Fatih Sultan Mehmet Öğrenci Yurdu

KYK Güngören Fatih Sultan Mehmet Erkek Yurdu

 

KYK Güngören Fatih Sultan Mehmet Öğrenci  Yurdu, Yıldız Teknik Üniversitesi Davutpaşa Kampüsü sınırları içerisinde bulunan Kredi ve Yurtlar Kurumu:KYK’ya bağlı bir devlet yurdudur. Yurtta sadece erkek öğrenciler kalmaktadır. Şimdilik 3 blok aktif olan yurda ek olarak yeni blok inşaatları devam etmektedir. Yurda başvuru KYK’nın internet sitesinden başvuru tarihleri açıldığında yapılacaktır.

 

Yurt Başvurusunda Öncelikli Olanlar
Şehit Ve Gazi Çocukları, Gaziler, Yüzde 40 Ve Üzeri Engelli Olanlar, Darüşşafaka Lisesini Tamamlayanlar,Gönüllü Güvenlik Korucusu Olarak Emekliye Ayrılan Ve Emekliye Ayrıldıktan Sonra Vefat Edenlerin Çocukları, Gönüllü Güvenlik Korucusu Olarak Çalışan Ve Çalışırken Vefat Edenlerin, Lisanslı Milli Amatör Sporcular.
Yurt Başvuru Değerlendirmesinde Maddi Durum, Uzaklık, Anne Ve Baba Sağlığı, Kardeş Sayısı Ve Öğrenim Durumu Vb. Koşullara Göre Yapılır.

Kyk Yurt Başvuruları E-Devlet Sitesi Üzerinden Öğrenci Seçme Ve Yerleştirme Merkezi Sınav Sonuçlarının Açıklanmasından Sonra Kurumca Belirtilen Tarihler Arasında Yapılmaktadır. Başvuru Sonuçları http://sonuc.kyk.gov.tr Adresinden kontrol edebilirsiniz.

Öğrencilere Burs Veren Kurumlar İçin Tıklayın.

GÜNCEL BURS DUYURULARINI KAÇIRMAMAK İÇİN

İNSTAGRAM’da TAKİP ET

İletişim Bilgileri

ADRES: GENÇOSMAN MAHALLESİ ENSAR CD.NO:2 ESENLER/İSTANBUL
TEL: 0(212) 568-4793
FAX: 0212 568 46 02

 Harita Konum Bilgileri

[googlemap src=”” width=”100″ height=”400″ align=”aligncenter”]

 

Resimler

Güngören Fatih Sultan Mehmet Öğrenci Yurdu
 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu