Getir Kurye İş Başvurusu, Maaşı ve Şartları 2022-2023

Getir Kurye İş Başvurusu, Maaşı ve Şartları 2022

Getir kurye iş başvurusu yapmak istiyorsanız bütün detaylara internet sitemizden ulaşabilirsiniz! Başvurunuz hakkında bilmeniz gereken her şey burada.

Getir ülkemizde muhteşem bir çıkış yakalayan firmalar arasında ilk 3’e girmektedir. Öyle ki firma kısa süre içerisinde oldukça büyümüştür. Ülkemizde kısa süre içerisinde 81 ilde de şubelerini açmayı başaran firma, başarılarına devam etmektedir. Ülkemizde açılan bayilerin ardından yurt dışında da birçok ülkede faaliyet göstermeyi başlamıştır. Günümüzde; getir yemek, getir su, getir, getir büyük, getir çarşı ve bazı illere özel farklı getir kategorileri ile hizmet vermektedir. Teslimat alanının artması sonucunda da “Getir kurye iş başvurusu” alanında aramalar sürmektedir. Firmanın vermiş olduğu maaşın iyi olması ve personellerine sağladıkları ayrıcalıklar oldukça fazladır. Bundan dolayı günümüz şartlarında iyi iş potansiyeli taşımaktadır.

Firma başvuru sırasında sizden ikametgah belgesi, adli sicil kaydı ve fotoğraf istemektedir. Bunun haricinde motor ehliyeti olan birçok kişinin başvurusu alınmaktadır.

Getir Kurye İş Başvurusu Şartları

Getir kurye iş başvurusu yaparak Türkiye’nin en büyük şirketlerinden birinde çalışma fırsatı bulun!

Ülkemizde Getir kurye başvurusu yapmak isteyen kişilerin başvurularını yapmaları için şartları sağlaması gerekmektedir. İş başvurusunu yapmanız için gereken şartlar ise şu şekildedir:

 • 18 yaşını doldurmuş olmanız gerekmektedir.
 • Firmaya girmek için en az ilkokul mezunu olmanız gerekmektedir.
 • Aktif olarak motor kullandığını beyan etmeniz gerekir.
 • Motor kullanmak için gerekli olan A1 ve A2 sınıfı motor ehliyetine sahip olduğunuzu göstermeniz gerekmektedir.
 • Siparişlerinizi hızlı ama bir o kadar da güvenilir bir şekilde teslim etmeniz gerekmektedir.
 • Takım çalışmasına uygun yapıda olmanız gerekmektedir.
 • Esnek çalışma saatlerine uygun olduğunuzu belirtmeniz gerekmektedir.
 • Teknolojiye yatkın olmanız gerekmektedir.

Yukarıda yer alan şartları sağlayan herkes Getir kurye iş başvurusu yapabilir. getir kurye başvuru

Getir Kurye Nasıl Olunur?

Getir kurye nasıl olunur? Şirket üzerinde esnaf kurye olmak için öncelikli olarak şahıs şirketi kurmanız gerekmektedir.

Getir kurye iş başvurusu yaparak şirket üzerinde çalışmaya başlamanız mümkündür. Fakat öncelikli olarak bir şahıs şirketi kurmanız istenmektedir. Çünkü aslında siz şirkette çalışmıyorsunuz, şirket kurarak firma ile anlaşıyorsunuz. Bu sayede kendi işinizi yapıyormuşsunuz gibi düşünebilirsiniz. Şirket kurmak için vergi dairesine başvurmanız gerekmektedir. Ayrıca şahıs şirketi başvurularında eğer 29 yaşının altındaysanız, gelir vergisi ödemeniz gerekmez. Aynı zamanda genç girişimci programından yararlandığınız için 1 yıllık sigorta ödemeniz devlet aracılığı ile yapılmaktadır. Yani kendi sigortanızı yatırmak zorunda değilsiniz. Bundan dolayı şirket özellikle 29 yaşının altındaki kişiler ile çalışmak istemektedir. Fakat firma üzerinde 29 yaşını geçkin birçok kişinin de çalıştığı görülmektedir.

Esnaf kurye olarak başvurunuzu yaptıktan sonra şirketle karşılıklı olarak anlaşma imzalarsınız. Şirkete kabul edilmeniz durumunda esnek çalışma saatlerine göre işiniz başlar.

Getir Kurye Maaşları Ne Kadar?

Getir kurye maaşları ne kadar? Firma üzerinde çalışan kişiler sosyal medyada oldukça fazla maaş alıyor tarzında tepkiler almaktaydı.

Getir kurye maaşları ne kadar? Firmada çalışan kişiler Türkiye standartlarına göre ortalama düzeyde maaş almaktadır. Her ne kadar internet üzerinde aldıkları maaş fazla görülse dahi çalışma saatleri, çalışma şekilleri göz önünde bulundurulduğunda hak edildiği görülmektedir. Kurye maaşları genel olarak asgari ücret olarak ödenmektedir. Ödenen asgari maaşın yanı sıra firma tarafından asgari geçim indirimi, yemek ödemes, paket başı ödeme ve sağlık sigortası ödemesi yapılmaktadır. Kendi motoru ile çalışanlarda mesai saati ve bahşişler de ek olarak alınmaktadır. Yer alan bu ödemeler hesaba katıldığı zaman maaşlar 8.000 TL – 15.000 Tl aralığında değişiklik göstermektedir.

Firma tarafından ayırca 610 TL ek multinet ödemesi yapılmaktadır. Yer alan tutarlar hesaplanırken ayrıca çalıştığınız il ve ilçe de büyük önem taşımaktadır. Ülkemizde özellikle İstanbul ilinde kazançlar bahsettiğimiz tutarları aşmaktadır. getir kurye başvurusu

Getir Kurye İş Başvurusu Gerekli Belgeler

Getir firmasında kurye olarak işe başlamak için gerekli belgelerin ve şartların sağlanması gerekmektedir. Şartları sağlayan kişiler gerekli belgeleri de başvuru sırasında götürmelidir.

Getir kurye iş başvurusu gerekli belgeler nelerdir?

 • Kendi motorunuzun olması gerekmektedir. Motor belgesi A1 – A2 sahip olunması aranan şartlar arasındadır.
 • Şahıs şirketiniz olması gerekmektedir. Belge olarak vergi levhası zorunludur.
 • Adli sicil kaydının temiz olması gerekmektedir.
 • Aktif ceza puanınız olmamalıdır. Ehliyet ceza puanınız 50 ve aşağısındaki değerler olmalıdır.
İçeriği Beğendiniz mi?

Yorum yapın