Fulbright Yüksek Lisans Bursu 2021

Fulbright Yüksek Lisans Bursu geri ödemeli bir burs değildir. Herhangi Bir Kurumdan Burs veya Kredi Alınabilir. Fulbright Yüksek Lisans Bursu Burs Miktarı 100.000USD’dır Burs verilen ayalar ise En Fazla 2 Akademik Yıl Fulbright Yüksek Lisans Bursu başvuru tarihi 23.12.2020 olarak belirlenmiştir bitiş tarihi 07.04.2021 23:59

Fulbright Yuksek Lisans Bursu
Fulbright Yuksek Lisans Bursu

Fulbright Yüksek Lisans Bursu koşulları

1.Bir lisans programı mezunları veya bir lisans programından en geç Temmuz 2021’de mezun olacak olanlar, (3. ve 4. Sınıf öğrencileri veya lisans programının uzunluğuna göre programın son 2 yılında olan öğrenciler

2.Not ortalaması

Mezunlar:Mezuniyet ortalaması 4.00’lük sistemi kullanan üniversiteler için en az 3.00 veya 100’lük sistemi kullanan üniversiteler için en az 76.66 olanlar

Öğrenciler: Güz 2019 dönemi sonrasında genel not ortalaması 4.00’lük sistemi kullanan üniversiteler için en az 3.00 veya 100’lük sistemi kullanan üniversiteler için en az 76.66 olanlar (akademik başarının mezun olana kadar sürdürülmesi gerekmektedir.)

3. İngilizce düzeyini belgelemek için gerekli minimum skorlar TOEFL iBT için 75, IELTS Akademik için 6, Pearson Test of English (PTE) Akademik için 60, ODTÜ İngilizce Yeterlilik Sınavı (İYS) için 75 ve Boğaz7içi Üniversitesi İngilizce Yeterlilik Sınavı (BÜYES) için C’dir.

4. İşletme alanında (MBA) ve İşletme’nin Muhasebe, Finans (“MS in Finance” eğitimi dahil olmak üzere), Pazarlama, Lojistik, Uluslararası Ticaret ve Mühendislik Yönetimi gibi alt alanlarında burs almak için başvuran kişilerden başvuru tarihinde en az 1 yıl tam zamanlı, fiilî iş tecrübesi sahibi olma şartı aranmaktadır.

Aday Olamayacaklar

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmayanlar,

Amerikan vatandaşlığı olanlar,

“Green Card” sahipleri veya “Green Card” başvurusu kabul edilmiş ve yasal süreçlerini başlatmış olanlar

Başvuru ve seçim sürecinde, ABD’de ikamet eden, çalışan veya yükseköğrenim görmekte olanlar.

Başvuru tarihinden önceki son altı yıl içerisinde, beş yıl veya daha fazla süreyle ABD’de ikamet etmiş olanlar (Bir takvim yılı içinde 9 ay veya daha uzun süre ABD’de yaşayanlar, o yıl ABD’de ikamet etmiş sayılırlar.)

Tıp, Diş Hekimliği, Veterinerlik ve Psikoloji alanlarının hasta ile birebir teması gerektiren klinik alt dallarında eğitim görmek isteyenler (Bu alanların klinik olmayan diğer alt dallarından başvuru kabul edilmektedir.)

Türkiye’deki bir hukuk fakültesinden mezun olup ABD’de “Juris Doctor” (JD) programlarına başvurmak isteyenler (Hukuk alanında başvuru yapacak adaylar, Yüksek Lisans Bursuna “Master of Laws” (LLM) derecesi için başvurabilmektedir.)

 

İçeriği Beğendiniz mi?

Yorum yapın