Erasmus Nedir?

Erasmus Nedir ? bu yazımızda bu sorunun cevabını verirken Erasmus ile ilgili detaylı bilgiler aktaracağız.

Erasmus Plus

Erasmus

Erasmus Plus
Erasmus Plus

Erasmus nedir ya da Work and Travel nedir gibi sorular günümüzde sıkça merak edilen konuların başında gelmektedir. Nitekim, 21. yüzyıl artık kapalı kapıların ardında verilen eğitimlerin pek bir işe yaramadığı, pratikle teoriyi uluslararası odaklı geliştiren hareketli bir sisteme doğru gitmektedir. Bu yüzden de, gençler kendi eğitim taleplerini artık kendileri şekillendirmektedirler. Bununla birlikte, sınıflara doluşturularak, onlarca kişiye tek bir kanaldan eğitim vermenin süreçleri de çok değişmiştir. Her öğrenci hocaları tarafından ayrı ayrı ilgi görmeyi hak eden birer bireydir. Bireysel eğitim modellerinin birleştiği bu noktada, Erasmus ve Work and Travel devreye girmektedir. Bu programlar sayesinde, dünyanın farklı ülkelerini dolaştığınız gibi, eğitim alma fırsatını da yakalamış olursunuz.

erasmus sartlari
erasmus sartlari

Erasmus Nedir?

Erasmus Nedir?

 

Erasmus, 1980 yılının sonu itibarıyla ortaya çıkarılmış bir öğrenci değişim programıdır. Avrupa Birliği tarafından sağlanan finansal destekle yürütülmektedir. İsmini 1466-1536 yılları arasında yaşamış olan ünlü ilahiyatçı Desiderus Erasmus’tan almıştır.

Erasmus, Hollanda’nın hümanist edebiyatçılarından biri olarak da Rönesans’a adını yazdırmıştır. Erasmus programı, lisans öğrencileri için yurt dışında eğitimin ve staj yapma imkanının kapılarını açmaktadır. Bununla birlikte, yüksek lisans ve doktora için de ilgili başvuruları almaktadır. Erasmus programı 3 ayla 12 ay arasındaki süreçte seyretmektedir. Erasmus’ta yaklaşık 37 ülkeden 4000’e yakın yüksek öğretim kurumu bulunmaktadır. Öğrencilerin en çok tercih ettikleri ülkeler ise Hollanda, Kanada, Fransa, Almanya, Malta ve İspanya gelmektedir.

Erasmus
Erasmus

Erasmus Programı Neyi Amaçlamaktadır?

Erasmus programı, öğrencilerin farklı ülkeler ve farklı kültürler görmesi adına, üniversiteler arası değişim programlarını öncelemektedir. Bu anlamda, özellikle Avrupa ülkelerindeki kültürü, yaşam tarzını ve eğitim modellerini görmek, tanıtmak ve dünyaya yaymak misyonunu da edinmiş bir eğitim programıdır. Özellikle, Batı Avrupa ülkelerini tanıtım merkezli bir içerikle de oluşturulan Erasmus programı, aynı zamanda uluslar arası projeleri, müfredatları, araştırma ve geliştirme çalışmalarını da devreye sokmaktadır.

Ek olarak Eramus Programı Wiki sayfasına buraya  tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Erasmus ve Work and Travel ile ilgili tüm detaylı bilgilere  Yurtdışı Eğitim kategorisi üzerinden erişebilirsiniz.

Erasmus,Work and Travel ve Yurtdışı eğitim ile ilgili tüm sormak istediklerinizi ve düşüncülerinizi yorum aracılığıyla iletebilirsiniz.

Bunu Gördünüz mü ?

Work and travel nedir

Work and Travel Nedir ?

Work and Travel Nedir ?,bu yazımızda son günlerde sıkça sorulan Work and Travel Nedir ? …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir