Ekev Bursu Başvurusu 2022

Ekev Bursu Başvurusu 2022 yılı içerisinde de vakıfın resmi sitesi olan www.ekev24.org.tr üzerinden devam etmektedir. Ekev Bursu Başvurusu 2022 yılında da Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi programlarına yeni kayıt yaptırmış olan öğrencilere verilecektir. Ara sınıftan başvuruların kabul edilmediği bu bursta öğrenciler üniversiteye yerleştirildikleri puanlara göre sıralanmaktadır. Özel yetenek sınavları ile üniversitenin ilgili bölümlerine yerleştirilen öğrenciler için ise özel yetenek sınavlarından alınan başarı puanları dikkate alınmaktadır. Burs verilmesi için herhangi bir dar gelir belgesi gösterilmesi gerekmemek ile beraber öğrencilerin internet sitesi üzerindeki başvurunu formunu eksiksiz bir şekilde doldurması gerekmektedir.  Burs süresi öğrencinin yerleştiği programın süresine göre lisans için 4 yıl, tıp fakültesi için 6 yıl, diş hekimliği için 5 yıl, ön lisans programları için 2 yıl olarak belirlenmektedir. Tüm bölümlerden belirli kişilere verilen bursun devam edebilmesi için ise çeşitli şartları bulunmaktadır.

ekev bursu basvurulari
ekev bursu basvurulari

Ekev Bursu Başvurusu 2022 şartları

Ekev Bursu Başvurusu 2022 şartları sadece Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi programlarından birine yeni kayıt yaptırmış olmak olsa da her bölümden belirli sayıda öğrenciye tanınan burs imkanı öğrencilerin üniversite yerleştirme puanlarını esas almaktadır. Ara sınıflardan başvuruların kabul edilmediği bursun devam edebilmesi için öğrencilerin geçerli öğrenciliklerinin devam etmesi, disiplin suçu işlememesi, üniversitedeki programlar arasında değişiklik yapmaması, hiçbir dersten devamsızlık nedeni ile kalmış olmaması ve not ortalamalarının 4.00 üzerinden en az 2.00 olması gerekmektedir. Öğrencinin herhangi bir dersten devamsızlık nedeni ile kalması veya ortalamasının beklenenin altına düşmesi burslarının iptal edilmesine sebep olmaktadır.

Öğrencinin bir işte çalışmaya başlaması durumunda bursu kesilir ve kurulun vereceği karara göre başvuru yapmış adaylar arasından başka bir öğrenciye burs devredilebilir. Aynı zamanda Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesine yerleşen öğrenciler arasında Sayısal, Sözel ve Eşit Ağırlık puan türlerinde en yüksek puanı almış olan adaylara tek bir defa olmak üzere ödül verilir. Verilen bu ödül burstan ayrıdır ve öğrenciler burslarını aynı miktarda almaya devam edebilirler.

Sorularınız için yorum yaparak bizden bilgi alabilirsiniz.

Bereket Vakfı burs başvurusu detayları için tıklayabilirsiniz.

İçeriği Beğendiniz mi?

Yorum yapın