Eken Bursu Başvurusu 2022

Sena Eken Schieber anısına verilen Eken Bursu Başvurusu 2022 yılında da devam etmektedir. Bursun asıl amacı Amerika Birleşik Devletleri’ndeki okullarda iktisat alanlarında Yüksek Lisans ve Doktora programlarına kabul edilen kadın öğrencilerin eğitimlerine bu okullarda devam etmelerini sağlamaktır. Üniversitenin burs alan öğrenciye ek destek ve kampüste çalışmak gibi fırsatlar sunması durumunda tüm öğrencinin tüm öğrenim ve yaşam giderlerinin karşılanması için her yıl farklı ödüller de verilmektedir. Burstan yararlanan öğrencilerin burslarına devam etmesi ise her yıl yeniden değerlendirilmeye alınarak karar verilir.

Eken Bursu Türkiye Hayırseverlik Fonları’nın katkıları ile kadın öğrencilere sunulmaktadır.

sena eken burs basvurusu 2022
sena eken burs basvurusu 2022

Eken Bursu Başvurusu 2022 Şartları :

Lisans eğitiminin Türkiye’deki bir okulda tamamlanmış olması,

Amerika Birleşik Devletlerinde kazanılan okulan Türkiye’deki okullar ile denkliğinin olması, (bununla ilgili vakıf her sene belirlenen üniversitelerin listesini paylaşmaktadır.)

Öğrencinin mezun olabilmesi için alması gereken ders sayısı daha az olmadığı sürece haftada en az 12 saat ders veya eğitim faaliyeti içerisinde olması gerekmektedir.

Eken Bursu Başvuruları 2022 şartları arasında öğrencilerin maddi durumunun yetersiz olması veya Amerika Birleşik Devletlerinde okumak için gerekecek maliyetleri karşılayamıyor olması belirtilmiyor olsa da burs başvurusu yapan adaylardan belgeleyebildikleri durumlarda maddi durum yetersizliği ile ilgili durumlarını belgelemeleri beklenmektedir. Sena Eken Schieber anısına kadın öğrencilere destek vermek ve iktisadi alanlarda kadının gücünün artmasını hedefleri ile verilen bursun önceden belirlenmiş bir tutarı bulunmamaktadır. Burs miktarı öğrencinin öğrenim ve yaşam giderleri için kullanılacağından dolayı güncel tutarlar üzerinden ne kadar gerekeceği hesaplandıktan sonra burs miktarı belirlenmektedir. Yüksek Lisans programları için 2 yıl Doktora programları için ise 1 yıla kadar burs desteği sağlanmaktadır.

Burs veren vakıflar 2022 hakkında bilgi almak için tıklayınız.

İçeriği Beğendiniz mi?

Yorum yapın