Covid-19 Burs Başvurusu

Bu yazımızda Covid-19 burs başvurusu ve covid-19 dan dolayı burs veren kurumlarla ile ilgili detaylı bilgiler vereceğiz.

Türk Eğitim Vakfı covid-19 salgını nedeniyle hayatını kaybeden tüm sağlık sektörü çalışanlarının öğrenci olan çocuklarına,koronadan hayatını kaybeden tüm Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının öğrenci olan çocuklarına ve covid-19 sebebiyle kalıcı sağlık sorunu olan kişilerin yakınlarıda  Covid-19 burs başvurusu yapabilir.Türk Eğitim Vakfı : Korona Kahramanlarına Destek, Çocuklarına Gelecek adlı kampanyasıyla covid-19 bursu vermektedir.

Covid 19 Burs Basvurusu
                   Covid19 Burs Başvurusu

Covid-19 Burs Başvuru Koşulları

Ebeveyni sağlık sektörü çalışanı olup covid-19 virüsünden dolayı  hayatını kaybedenlerin öğrenci olan çocuklarına verilecek olan burslar ayrı olarak değerlendirilecektir.Bundan dolayı bu durumdan burs başvurusu yapacak öğrenciler başvuru kriter ve koşullarını dikkate almaksızın direk burs başvurusu yapabilirler.

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

Maddi desteğe ve burs desteğine ihtiyacı olmak,

Düzenli gelir elde edilen herhangi bir işte çalışıyor olmamak,

Kredi Yurtlar Kurumu Kredisi hariç başka kurum,kuruluş ve vakıflardan burs almıyor olmak,

Covid-19 Bursunu Kimler Alamaz ?

Özel üniversitelerde okuyan öğrenciler,

Açık öğretim öğrencileri,

Lisans için 25,yüksek lisans 30,doktora eğitim seviyesi için 35 yaşından büyük olan öğrenciler,

Sicil kaydı olan ve daha önceden hüküm giyen öğrenciler,

Covid-19 Burs Başvurusu

Covid-19 Bursu ile ilgili daha detaylı bilgiler almak için ve  covid-19 burs başvurusu işlemlerini TEV Burs sayfası üzerinden TEV Covid-19 Burs Başvurusu seçeneği seçerek gerçekleştirebilirsiniz. 2021 yılı içerisinde Burs Veren Vakıflar ve Vakıf Burs Başvurusu bilgileri için Vakıf Bursları  kategorisini inceleyebilirsiniz.

 

 

 

 

Bunu Gördünüz mü ?

Sinavsiz Ikinci Universite

Sınavsız İkinci Üniversite (Detaylı Araştırma)

Sınavsız ikinci üniversite hakkı tanıyan üniversiteler hangileridir? üniversitelerde sınavsız ikinci bir bölüm okunur mu? sınavsız …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir