Çelikel Eğitim Vakfı Burs Başvurusu 2021

Çelikel Eğitim Vakfı Burs Başvurusu başlamak üzeridir 2007 yılında Rıdvan Çelikel tarafında kurulan burs ve  sosyal ve kültürel gelişim destek programı 10. yılına giriyor bu yazımızda çelikel eğitim vakfı burs 2021 neler değiştiğini Çelikel Eğitim Vakfı Burs Başvurusu hakkında bir çok detaylı yazıyı bulacaksınız.

Mustafa Kemal Atatürk’ün gençlere yazdığı “Sizleri birer kıvılcım olarak yolluyorum, alevler olarak geri dönmelisiniz” lafından yola çıkılarak adını almıştır “alev topları bursu”, 10. yılında da desteğini sürdürüyor.

[box type=”warning” align=”aligncenter” class=”” width=””] Vakıf Bursları ile ilgili harika yazılarımız var Mutlaka Göz Gezdirin[/box]

alev topları burs başvurusu ile ilgili detaylı bilgilendirme metni için buraya tıklayınız

Çelikel Eğitim Vakfı Burs Başvurusu Ücreti

alev topları bursu için 2021 – 2022 yılında 12 ay boyunca 750 TL destek sağlanmıştı 2021-2022 yılı için 12 ay boyunca olmasını beklenilen tutarın 1000 TL olabilir. çelikel eğitim vakfı burs başvurusu 2019 yazımızda belirtiğimiz gibi sadece maddi destek değil bunun yanında kültürel alanda bir çok destek paketleri bulunmaktadır özel tasarlanmış duygusal ve sosyal gelişim odaklı atölye ve seminerler, sanat faaliyetlerine katılım, kitap hediyeleri, dergi ve çeşitli kart abonelikleri gibi destekler bazılarıdır.

Celikel Egitim Vakfi Burs Basvurusu
Çelikel Eğitim Vakfı Burs Başvurusu

Çelikel Eğitim Vakfı Burs Başvurusu Koşulları

2021 YKS kontenjanları ile İstanbul’daki devlet üniversitelerinin lisans programlarına ya da vakıf üniversitelerinin tam burslu lisans programlarına yeni kayıt hakkı kazanmış olmak. alev topları burs başvurusu ön değerlendirme kısmından geçen adaylar önce kişilik test çalışmasına dahil olacak bu aşamayı geçtikten sonra son aşama olan bu yıl ilk defa dijital ortamda gerçekleşecek olan bireysel mülakata davet edilecektir.

[box type=”warning” align=”aligncenter” class=”” width=””] Askev Burs başvuruları başlamıştır mutlaka yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.[/box]

En önemli kısım ailenizde kişi başına düşen aylık ortalama net gelir seviyesi 2.000 TL ve altı olması gerekiyor.

Merkezi Yerleştirme ile Öğrenci Alan Lisans Programları
Yerleştirme Puan Türü Başarı Sıralaması
Sayısal Puanı İlk 30.000’e girenler (30.000 dâhil)
Eşit Ağırlık Puanı İlk 15.000’e girenler (15.000 dâhil)
Sözel Puanı İlk 10.000’e girenler (10.000 dâhil)
Dil Puanı İlk 5.000’e girenler (5.000 dâhil)
TYT Puanı İlk 10.000’e girenler (10.000 dâhil)

Çelikel Eğitim Vakfı Burs Başvurusu Belgeleri

  • Belgelerin, Başvuru-Kabul Takvimi’nde belirtilen tarihe kadar tümünün sisteme yüklenmesi adayın sorumluluğu ve takibindedir. Sisteme zamanında yüklenmeyen belgeler konusunda adaya herhangi bir hatırlatma yapılmaz ya da bu belgeleri yükleyebilmesi için ek süre verilmez.
  • Belgelerin tümünün zamanında sisteme yüklenmemesi halinde aday değerlendirme dışı bırakılır. Varsa, sürece devam etme hakkını kaybeder.
  • Belgeler sisteme yüklenerek Vakfa sunulduktan sonra bilgi ve belgelerde değişiklik ve eklentiler yapılamaz

[box type=”info” align=”” class=”” width=””] Sistemde beyan edilen tüm bilgiler ile belgelerin doğru ve tam olması adayın sorumluluğundadır. Başvuru formunu ve belgelerini teslim ettikten sonra, adaylar, form ve belgeler üzerinde herhangi bir değişiklik ya da güncelleme yapamaz.[/box]

[box type=”info” align=”” class=”” width=””]Adaylarla iletişim için internet sitemiz ile adayların elektronik posta (e-posta) adreslerini tercih ederiz. Özel durumlarda, adaylar ile kişisel telefon numaralarından da iletişime geçebilir, telefon mülakatları yapabiliriz. Başvuru yapan tüm adayların sistemde beyan ettikleri iletişim bilgilerinin aktif ve kullanımda olması önerilir.[/box]

İçeriği Beğendiniz mi?

“Çelikel Eğitim Vakfı Burs Başvurusu 2021” üzerine bir yorum

Yorum yapın