Borusan Kocabıyık Vakfı Burs Başvurusu 2021

Borusan Kocabıyık Vakfı 2021 yılı için burs başvurularını başlattı. Bu yazımızda Borusan Kocabıyık Vakfı Burs Başvurusu 2021 ile ilgili detaylı bilgiler vereceğiz.

 Kocabıyık Vakfı Bursu  üniversitelerde örgün eğitim modeliyle eğitimlerine devam eden öğrencilere, yüksek lisans eğitim derecesinde bulunan ve doktora yapan öğrencilere ve meslek lisesi öğrencilerine verilmektedir. Üniversite öğrencilerine 12 ay boyunca yatan burs meslek lisesi öğrencilerine 10 ay boyunca yatmaktadır. İlk olarak   Kocabıyık Vakfı Burs imkanından faydalanabilecek üniversite öğrencilerine bakacak olursak.

BORUSAN VAKIF BURSU
BORUSAN VAKIF BURSU

 

Borusan Kocabıyık Vakfı Hangi Üniversitelere Burs Veriyor ?

Borusan Kocabıyık Vakfı tarafından verilen burs İstanbul Üniversitesi, İstanbul Teknik Üniversitesi, Boğaziçi Üniversitesi ve Ortadoğu Teknik Üniversitesi’nin; Mühendislik, İşletme ve İktisat Fakülteleri ile Uludağ Üniversitesi ve Afyon Kocatepe Üniversitesi Hukuk Fakülteleri’nde eğitim gören üniversite öğrencilerine verilmektedir.

 Burs Başvuru Şartları :

-T.C Vatandaşı olan öğrenciler.
-Türkiye sınırları içerisinde belirtilen üniversitelerde eğitim gören öğrenciler.
-Eğitimine tam zamanlı olarak devam eden öğrenciler.
 Kocabıyık Vakfı tarafından verilen burslar  için Öğrencinin maddi desteğe ihtiyacı olduğunu kanıtlaması gerekmektedir.
-Not ortalaması 4 üzerinden En Az 2.50, 100 üzerinden en az 65 olan öğrenciler.
-Herhangi bir işte çalışmayan öğrenciler.
Kyk burs ve kredisi hariç başka kurum ve vakıflardan burs almayan öğrenciler.
Başvuruda bulunan öğrencilerin son ders yılı içerisinde almış olduğu ders puanlarını, ve okuldan istenilen belgeleri ibraz etmesi gerekmektedir.Yukarıda yer alan şartları ve gerekli nitekliklere sahip olan öğrenciler Borusan Kocabıyık Vakfı Bursu için başvuruda bulunabilirler.

Borusan Kocabıyık Vakfı tarafından İstanbul Üniversitesi, İstanbul Teknik Üniversitesi, Boğaziçi Üniversitesi ve Ortadoğu Teknik Üniversitesi’nin; Mühendislik, İşletme ve İktisat Fakülteleri ve Afyon Kocatepe Üniversitesi Hukuk Fakülteleri’nde okuyan öğrencilerine burs verilecektir. Bu okullara kayıt yaptırmış ve yukarıdaki nitelikleri taşıyan öğrencilerin online başvuru kanalı üzerinden başvuru yapmaları gerekmektedir. Burs başvuruları online sistem üzerinden yapılır, şahsi başvuru kabul edilmez.

Sistem üzerinden seçilen öğrencilerle Vakıf tarafından gerçekleştirilecek mülakat sonrasında, burs kazanıp kazanmadıkları kendilerine bildirilecektir.

  1. Burstan yararlanabilmek için yurtiçindeki eğitim kurumlarında tam zamanlı öğrenci statüsünde kayıtlı olmak gerekir.
  2. Bursların kontenjan, kapsam ve koşulları, öğrencilerde aranacak nitelikler Yönetim Kurulu tarafından belirlenir.

 

 

Borusan Kocabıyık Vakfı Burs Kaç TL ? 

Kocabıyık Vakfı Burs miktarı üniversite öğrencileri için 9 ay tam miktar ve 3 ay yarım burs olmak üzere 12 ay  ay boyunca yatmaktadır.2020-2021 eğitim dönemi Borusan Kocabıyık Vakfı Burs miktarı Eylül ayından Haziran ayına kadar 700 TL, diğer yaz dönemi 3 ay  boyunca ise 350 TL’dir.

 Burs Devamlılığı :

Borusan Kocabıyık Vakfı tarafından verilen bursların bir sonraki eğitim-öğretim yılı için devam etmesi için gerekli şartlar aşağıdaki şekildedir:

  • Bir üst sınıfa başarıyla geçmek ve alt sınıftan derslerin kalmaması.
  • Her yıl Borusan Kocabıyık Vakfı tarafından belirtilen son teslim tarihine kadar karne veya transkript belgelerinin  bir kopyasını Vakıf’a göndermek.
  • Başarıyla bir üst sınıfa geçmek.
  • 100 üzerinden en az 65; 4.00 üzerinden en az 2.50 ortalamaya sahip olmak.
  • Her yıl belirtilen tarihe kadar karne veya transkriptlerinin bir kopyasını Vakıf’a göndermek.

Borusan Kocabıyık Vakfı Burs Başvurusu :

Borusan Kocabıyık Vakfı Burs başvuruları  online başvuru kanalı üzerinden yapılmaktadır.

borusan kocabiyik vakfi
borusan kocabiyik vakfi

Borusan Kocabıyık Vakfı Burs Başvurusu işlemlerini gerçekleştirmek ve burs hakkında daha detaylı bilgi almak için  Borusan Kocabıyık Vakfı resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Web sitemizde son dönemlerde ilgi odağı olan Üniversite Bursları ile ilgili detaylı bilgiler ve burs haberlerine ulaşabilmek için Üniversite Bursları adlı kategorimize göz atabilirsiniz. Borusan Kocabıyık Vakfı Burs ile ilgili sormak istediklerinizi ve düşüncelerinizi yorum aracılığıyla paylaşabilirsiniz.

 

İçeriği Beğendiniz mi?

Yorum yapın