Bir Adım Var Vakfı Burs Başvurusu 2023

Bir Adım Var Vakfı Burs Başvurusu 2023

Bir Adım Var Vakfı bursuna başvuru yapmak isteyenlerin sanat, akademi, teknoloji, spor ya da bilim dallarından en az birinde başarısını kanıtlamış olması gerekir. Bir Adım Var Vakfı motivasyonu yüksek olan ve üniversite okuyan tüm kadınları destekler. Bu vakıf sayesinde genç kadınları belirli miktarda burs alması mümkündür. Başvuru sırasında herhangi bir bölüm, üniversite, sınıf ya da yaş kriteri bulunmaz. Bu nedenle her yaştan ve her bölümden üniversite öğrencisi burs alabilir. Bursun miktarı her yıl güncellenir. Güncel burs miktarı ise 3 bin Türk Lirası ile sabitlenir. Karşılıksız burs almak isteyen öğrencilerin vakfın sitesinden yararlanması mümkündür.

Bir Adım Var Vakfı burs başvuruları 15. 09. 2022 tarihinde başlar. Bursa son başvuru tarihi ise ​15. 10. 2022’dir. Bursa başvuru yapmak isteyenlerden bazı belgeler talep edilir. Bu belgeler şu şekilde:

 • Aile Nüfus Kayıt Örneği (Nüfus ve Aile Müdürlüğü’ne gidilerek alınabileceği gibi e devlet üzerinden de alınabilir.)
 • Adli Sicil Kaydı (İlgili müdürlüğe gidilerek alınabileceği gibi e devlet kapısı üzerinden de çıkarılabilir.)
 • Üniversiteden alınan öğrenci belgesi
 • Birlikte çalışma yapılan kişiden, kurumsal elçiden ya da antrenörden alınan bir adet referans mektubu (Bu mektup kurumdan da alınabilir.)

Bir Adım Var Vakfı İletişim Bilgileri Nelerdir?

Bir Adım Var Vakfı için iletişim verileri aşağıda yer alır. Vakfın hem sitesi hem e posta adresi hem de sosyal medya hesabı vardır:

E posta adresi: [email protected]

Facebook: biradimvarvakfi

Instagram: https://www.instagram.com/biradimvarvakfi/

Bir Adım Var Vakfı Burs Başvuru Şartları Nelerdir?

Bir Adım Var Vakfı‘na başvurma koşulları aşağıda yer alır. Bu koşulları sağlayan her birey vakfa giderek ya da ilgili sitede yer alan formu doldurarak başvuruda bulunabilir. Başvuruda bulunmak için vakfın belirlediği burs başvuru tarihleri arasında onay vermek gereklidir:

 • Bölüm ya da üniversite fark etmeksizin üniversite öğrencisi olma,
 • Teknoloji, bilim, spor, sanat ya da akademi alanlarından en az birinde başarının kanıtlanmış olması,
 • Kadın öğrenci olmak,
 • Eğitim sırasında maddi desteğe ihtiyaç duymak,
 • Başarının kanıtlanabilmesi için bir ödülün ya da başarı belgesinin olması,
 • Herhangi bir antrenörün, kurumsal destekçinin ya da öğretmenin yazdığı bir referans mektubunun olması.

Aşağıda yer alan maddelerde ise bursa kesinlikle başvuru yapamayacak kişiler yer alır.

 • İlkokul ya da ortaokulda okuyan öğrenciler,
 • Erkek öğrenciler,
 • Sanat, spor, bilim ya da akademi alanında bir başarısı olmayan kişiler.

bir adım vakfı burs Başvurusu 2023 2023

Bir Adım Var Vakfı Başvuru Sonuçları Nereden Öğrenilir?

Bir Adım Var Vakfı‘nın başvurularının sonuçları E bursum üzerinden ele alınarak değerlendirilir. Bir Adım Var Vakfı tarafından ayarlanan bir değerlendirme komitesi en nihai kararı verir. Program bünyesinde burs verilen öğrenciler yıl içerisinde çeşitli mentorlük ve etkinlik destekleri alır. Ayrıca eğitim ve buna benzer destekler de öğrencilere verilir.

Bir Adım Var Vakfı Çalışma Saatleri Kaçtır?

Bir Adım Var Vakfı’nın çalışma saatleri hafta içi ve hafta sonuna bağlı olarak değişiklik gösterir. Bu nedenle vakfa gitmeyi düşünen kişilerin gitmeden önce vakfı araması önerilir.

Bir Adım Var Vakfı Formu Nereden Elde Edilir?

Bir Adım Var Vakfı’na başvuru formu dendiğinde akla referans mektubu gelir. Bireyler referans mektubunu çalıştıkları spor kurumu ya da kuruluşlarından elde edebilir. Buna ek olarak bağımsız çalışan öğretmenler, antrenörler ve eğitim destekçileri de öğrencilere referans mektubu yapabilir. Yazılan bu referans mektubu ile Adli Sicil Kaydı ve Nüfus Kayıt Örneği birleştirilerek online başvuru alanına yüklenir. Ardından başvur butonuna basılır ve başvuru tamamlanır.

Bir Adım Var Vakfı Nedir?

Bir Adım Var Vakfı’nın tanımı “Türkiye’de yer alan ve belirli hedefleri olan kadın öğrencilerin elinden tutan vakıf” şeklinde yapılabilir. “Bir Adım Var” sloganını benimseyerek yola çıkan vakıf, motivasyonu yüksek olan, kararlı, cesur ve kendine güvenen genç kadınlara destek olur. Vakfın asıl amacı kız öğrencilerin kendilerine ve başarabilecekleri şeylere inanmalarını sağlamaktır. Kız öğrencilerin geleceğe daha yakından ulaşabilmeleri için cesaretlendirilmesi vakıf tarafından sağlanır. Özellikle maddi yönden sorun yaşayan kız öğrencilerin tespit edilmesi vakfın amaçları arasında yer alır.

Kız öğrencilerin temel eğitimlerinin devamı sırasında yaşanabilecek olan ihtiyaçlarını düşünmek ve karşılamak vakıf tarafından yapılır. Bu amaç ile çeşitli miktarlarda burslar her yıl düzenli olarak verilir. Kız öğrencilerin hayal kurmalarını teşvik etmek amacı ile kurulan vakıf, hedeflere adım adım yaklaştırır. Gerek spor gerek sanat gerekse de akademi alanında kendini geliştirmek isteyen öğrenciler bu vakıftan yararlanabilir.  Öğrencilerin meslek ve kariyer seçimlerinde de vakıf yanlarında durur. Özellikle finansal olarak zorluk yaşayan kız öğrencilerin temel eğitimlerini tamamlaması amacı ile ihtiyaçları karşılanır. Öğrencilerin kurdukları hayaller teşvik edilir ve hayallerini gerçekleştirebilmeleri için gerçekçi basamaklar sunulur.

Vakıf öğrencilere teknoloji ve bilim gibi alanlarda yeteneklerini kanıtlama olanağı sunar. Öğrencilerin gerek ulusal gerekse de uluslararası platformlarda yer alabilesi için  maddi ve manevi destek vakıf tarafından sağlanır.

bir adım vakfı burs başvurusu

Bir Adım Var e Bursum Nedir?

Bir Adım Var Vakfı e bursum öğrencilerin burs alıp almamasını değerlendiren bir değerlendirme komitesi barındırır. Bir Adım Var e Bursum kapsamında her yıl onlarca kız öğrenci programa dâhil edilir. Programa dahil edilen öğrenciler arasında boks, satranç, güreş, dağ bisikleti, rafting, karate alanlarında kendini geliştiren öğrenciler de yer alır. Bunlara ek olarak sanat ve bilim alanlarında da kendini geliştiren öğrenciler programa dâhil edilir.

Bir Adım Var e Bursum kapsamında her yıl güncel enflasyona bağlı bir rakamda burs öğrencilere verilir. Buna ek olarak başarılı kız öğrencilerin her ay kişisel gelişim eğitimleri ve mesleki danışmanlık toplantıları da ayarlanır. Hem bire bir hem de takım bazında online çalışmalar yapılır. Öğrencilerin yabancı ile eğitimi alması sağlanır ve öğrenciler staj programlarına başlar.

Bir Adım Var Vakfı bursiyerlerinin her birinin farklı hayat hikâyeleri bulunur. Kız öğrencilerden her biri kendilerini farklı bir alanda geliştirmiş olur. Sevdikleri ve hayalini kurdukları alanları sürdürebilmeleri için gerekli olan destek vakıf tarafından karşılıksız olarak sağlanır. Sanatsal yeteneklere sahip olan öğrencilerin sanat alanında gelişebilmesi için çeşitli organizasyonlar ve etkinlikler düzenlenir.

Bursa başvuru yapılabilmesi için dikkat edilmesi gereken bazı hususlar bulunur. Tüm adayların bu hususlara uyması ve ona göre başvuruda bulunması gerekir. Başvuru hakkında duyurular Bir Adım Var Vakfı’nın resmi web sitesinden ve sosyal medya hesaplarından güncel olarak paylaşılır. Vakfın iletişim bilgilerinden de merak edilen tüm sorular ve sorunlar yöneltilebilir.

Gerek ekonomik gerek sosyal gerekse de farklı şekilde zorluklar yaşayarak eğitimine ara vermek zorunda kalan kız öğrenciler vakfın bursundan yararlanabilir. Hayatlarında yer alan çeşitli imkânsızlıklardan dolayı hayallerini yarıda bırakan ve kendine bu konuda örnek alacak bir mentor bulamayan gençler vakıf ile irtibat kurabilir. Sanat, teknoloji, spor, bilim ve daha pek çok alanda başarısını kanıtlayan kız öğrenciler için her ay belirli düzeyde maddi destek sunulur. Buna ek olarak eğitim olanakları da mevcuttur.

İçeriği Beğendiniz mi?

Yorum yapın