Belediye Burs Başvurusu

Bugün bu yazımızda Belediye burs ve Belediye Burs başvurusu hakkında detaylı bilgiler aktaracağız.

Belediye Burs Basvurusu
Belediye Burs Basvurusu

Türkiyedeki hemen hemen bütün belediyeler belirli dönemlerde ihtiyaç sahiplerine ve öğrencilere yardım etmektedir.Belediye Bursları ile ilgili detaylara bakacak olursak;

Ankara Büyükşehir Belediyesi Burs

İzmir Büyükşehir Belediyesi Burs

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Burs

Bursa Büyükşehir Belediyesi Burs

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Burs

Belediye Bursları 

Belediye Burs

Belediye Bursu Nasıl Alınır ?

 

Belediye Burs Başvuru Şartları

Bütün belediye bursları ve belediye burs başvurusu şartları değişiklik göstersede genel anlamda belirlenen burs başvurusu şartları aşşağıdaki şekildedir.

Burs başvurusu yapacak olan öğrencinin 25 yaşını geçirmemiş olması ve Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması gerekmektedir.

Öğrencinin herhangi bir ek gelir ve gelir getiren işte çalışmıyor olması gerekmektedir.

Üniversite öğrencilerinin kyk kredisi dışında başka kurum,kuruluş ve özel vakıflardan burs almıyor olması gerekmektedir.

Genellikle özel üniversitelerde ve okullarda okuyan öğrencilere burs verilmemektedir.Bu sebepten dolayı burs başvurusu yapacak olan adayların devlet üniversitesi ve devlet okullarında tam zamanlı ve örgün olarak eğitim görmesi gerekmektedir.

Öğrencilerin derslerinde başarılı olmalarının yanı sıra herhangi bir disiplin işlemi almamış ve adli sicil kaydının temiz olması gerekmektedir.

Belediye Burs Ücreti Ne Kadar ?

Belediye Bursu  Ne Kadar ?

Belediye Bursları  Ne Kadar ?

Belediye Bursu  Kaç TL ?

Belediye burs ücretleri  şehirden şehire değişmektedir.Her belediyenin aynı düzeyde ekonomik imkanları olmadığından dolayı bazı belediyeler burs dahi vermemektedir.Yaşamız olduğunuz şehrin belediyesini arayarak veya resmi web sitesi üzerinden Belediye Bursu Ne Kadar ? sorusunun cevabını bulabilirsiniz.Fakat belediyeler tarafından  2020-2021 eğitim-öğretim yılı için belirlenen burs miktarları 300 tl ve 500 tl arasındaydı.

IBB Burs Basvurusu
IBB Burs Başvurusu

Belediye Bursu Kyk Bursuna Engel Mi ?

Bazı belediyeler kyk bursu alan öğrencilere burs vermezken bazı belediyeler vermektedir.Kyk kredisi almak belediyelerden burs almaya engel değildir.En detaylı bilgiye bağlı olduğunuz belediyeyi arayarak veya web sitesini inceleyerek ulaşabilirsiniz.

İBB Burs Başvurusu

Belediye Burs Başvurusu

Belediye burs başvurusu işlemleri için kendi belediyenizin web sitesi üzerinden veya telefon numaraları üzerinden burs başvurusu yapabilirsiniz.Burs başvurusu yaparken tamamen doğru bilgilerle ve eksiksiz olarak burs başvuru formunu doldurmanızı tavsiye ederiz.

Vakıf bursu,Vakıf burs başvurusu ve Vakıf bursları ile alakalı tüm detaylı bilgilere Vakıf Bursları kategorisi üzerinden erişebilirsiniz.

Tüm burslarla ilgili sorularınızı,sorunlarınızı ve düşüncelerinizi yorum aracılığıyla iletebilirsiniz.

İçeriği Beğendiniz mi?

“Belediye Burs Başvurusu” üzerine bir yorum

  1. Geri izleme: Erasmus Şartları

Yorum yapın