Başbakanlık Burs Başvurusu 2021

Başbakanlık Burs Başvurusu Üniversite öğrencilerinin geçim sıkıntısı, var olan nakit para yetersizliği ve öğrenimlerine devam edememesi durumu ne yazık ki halen ülkemizde söz konusu. Lakin öğrencilerin ihtiyaçlarını karşılayabilmesi adına birden fazla burs ve burs çeşidi bulunmaktadır. Öğrenciler bu burslara başvuru yaparak öğrenim ihtiyaçlarını karşılayabilirler ve öğrenimlerine devam edebilirler. Başbakanlık bursu da buna dahildir.

Başbakanlık bursu adı altında öğrencilere verilen bu burs adından da anlaşılacağı üzere Başbakanlık tarafından verilmekte olup öğrencilere öğrenim süreleri boyunca verilen karşılıksız bir burstur. Eğer herhangi bir üniversitede eğitim görüyorsanız bu bursa başvuru yaparak öğrencilik döneminiz için kendinize rahat bir nefes aldırabilir, maddi zorlukları ortadan kaldırabilirsiniz.

Basbakanlik Burs Basvurusu
Basbakanlik Burs Basvurusu

Başbakanlık Bursu Nasıl Alınır?

Başbakanlık bursuna başvuru yapabilmeniz için aranılan ilk şart okumuş olduğunuz veya okuyacağınız bölüme başarı ile girmeniz gerekmekte. Yani sınavlarda bir başarı elde etmelisiniz ki bu bursu alabilesiniz. Başarılı öğrencilere öncelik durumuna göre verilen bu burs KYK yani Kredi ve Yurtlar Kurumu tarafından karşılanmaktadır. Aynı zamanda burs, banka hesabınıza KYK tarafından yatırılmaktadır. Fakat bu burs asla KYK öğrenim katkı kredisi ile karıştırmamalıdır. Aksine bu burs her ne kadar KYK tarafından veriliyor olsa da adı Başbakanlık bursu olduğundan dolayı geri ödemesiz, karşılıksız bir burstur.

Başbakanlık bursu için başvuru yapmak isterseniz linkini paylaşacağımız site üzerinden başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz; Bu adres sizi direk olarak bursa yönlendirecektir.

Başbakanlık bursu başvuru sonuçları KYK sayfası ve e-devlet üzerinden öğrenebilirsiniz.
KYK SONUÇ İÇİN TIKLAYINIZ

KYK Burs Sonuçları yazımıza göz atmak isterseniz.

KYK Burs Başvurusu Nasıl Yapılır ?

İçeriği Beğendiniz mi?

Yorum yapın