Askev Burs 2021

Askev Burs Bilginer Melin Ayvalık Sanat Kültür Eğitim Vakfı ASKEV maddi olarak sınırlı olan aynı zamanda yetenekli, gelişime açık öğrenciler için karşılık beklenmeden verilmektedir. Öğrencilere eğitim hayatlarının dışında gereksinimlerini karşılamaları için 12 ay boyunca destek verir. Askev eğitim desteğinden yararlanmak için öğrencilerin burs yönetmeliğini inceleyip en geç 30 Eylül’e kadar başvuru yapmaları gerekiyor.

Askev Bursu karşılıksızdır Ekim ayında başlamaktadır yılda 12 ay süre ile verilir ve bir öğretim yılı boyunca ödenir. Askev başvuru belgeleri başvuru sırasında belge istenmez sadece web sitesinden başvuru formunu online olarak doldurulması gerekiyor https://www.askev.org.tr/Burs/Burs-basvuru-formu askev bursu ne kadar sorusu çok fazla sorulmaktadır burs ücreti değişiklik göstermektedir aldığımız bilgilere göre 1000 TL üstü olduğu biliniyor. askev burs sonuçları ne zaman açıklanacak kısmıyla ilgili olarak aşağıda yazımızın devamında okuyabilirsiniz.

Askev Burs
Askev Burs

Askev Burs Sonuçları

Askev başvuruları 1 Ekim’den itibaren değerlendirmeye alınmaktadır. askev burs başvurusu aralık ayı başı gibi belli olmaktadır. Burs almaya hak kazanan adaylara email ile bilgi verilmektedir. askev vakfı olarak öğrencilere gönderilen Email’deki askev bursu onaylamayanların adaylığı düşecektir. Burs almaya hak kazanan adayların isimleri aralık ayında web sitemizde yayınlanmaktadır. : https://www.askev.org.tr/

Askev Burs Başvuru koşulları nelerdir?

  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak
  • Maddi olanakları yetersiz olmak. Bunun için her aday, ailesinin ve kendisinin mal varlığını ve gelir durumunu tam olarak belgelendirmelidir.
  • Adli sicil kaydı bulunmamak.

[box type=”warning” align=”aligncenter” class=”” width=””] Yurtdışı Eğitim yazımız ile Yurtdışı Eğitim Bursları kısmı ilginizi çekebilir. https://bursbasvurusu.com/yurtdisi-egitim[/box]

Askev Yaş Sınırı Var mı ?

orta öğretim düzeyinde 19, üniversite eğitimi düzeyinde 24, yüksek lisans düzeyinde 26, doktora düzeyinde 30 yaşından büyük olmamaları gerekir.

Askev Aday Olamayanlar

  • Yüzde yüz eğitim bursu almaya hak kazananlar hariç, Vakıf (Özel) üniversitesi öğrencileri,
  • Açık öğretim öğrencileri,
  • İkinci öğretim öğrencileri,
  • Uzaktan öğretim öğrencileri,
  • Yurt dışında eğitim gören öğrenciler,
  • Ücretli değişim programında bulunan öğrenciler,
İçeriği Beğendiniz mi?

“Askev Burs 2021” üzerine bir yorum

Yorum yapın