Askev Burs Başvurusu 2022

Askev Burs Başvurusu 2022 yılı Bilginer-Melin Ayvalık Sanat Kültür Eğitim Vakfı her sene Ayvalık ve Kuzey Ege tarafları öncelikli olmak üzere ülke genelinde Ortaöğretim’den başlayarak Doktora seviyesine kadar öğrencileri destek sağlamaktadır. Askev Burs Başvurusu 2022 yılı için de maddi durumu yetersiz olan başarılı ve yetenekli öğrenciler için açılmaktadır.

ASKEV burslarını Eylül ayından başlamak üzere sonraki yılın Ekim ayına kadar 12 ay süre ile vermektedir. Sadece mezun durumda olan öğrencilerin bursları Temmuz ayından itibaren kesilmektedir. Yüksek lisans programlarında azami süre olan 2 yıl, doktora programlarında ise azami süre olan 4 yıl süre ile öğrencilere burs sağlanmaktadır.

askev burs basvurusu 2022
askev burs basvurusu 2022

Askev Burs Başvurusu 2022 Burs Türleri

Bilginer-Melin Ayvalık Sanat Kültür Eğitim Vakfı ortaöğretim öğrencileri için ortaöğretim bursları, meslek yüksek okulu öğrencileri için MYO bursları, yüksek öğrenim öğrencileri için lisans bursları, yüksek lisans ve doktora öğrencileri için ise lisansüstü bursları verirken bunların yanında bilimsel çalışma ve araştırma bursları da vermektedir.

Askev Burs Başvurusu 2022 Burs Ücretleri

2021-2022 öğretim yılları için belirlenen burs miktarları :

• Ortaöğretim: 400 TL
• Lisans ve ön lisans: 800 TL
• Yüksek lisans: 900 TL
• Doktora: 1150 TL şeklindedir.

Askev Burs Başvurusu 2022 Koşulları

T.C vatandaşı olmak,
Maddi durumun yetersiz olması ve bunun belgelendirilebilmesi,
Adli sicil kaydının bulunmaması,
Ortaöğretim öğrencileri için yıl sonu notunun 100 üzerinden 70 olması, MYO ve lisans bursları için 4’lük sistemde minimum 2.5, 100’lük sistemde minimum 70 not ortalaması olması, lisansüstü bursları için 4’lük sistem üzerinden minimum 3, 100’lük sistem üzerinden minimum 80 not ortalamasına sahip olunması,
Başvuru tarihleri içerisinde ortaöğretim düzeyinde 19, MYO ve lisans bursları için 24, yüksek lisans düzeyinde 26, doktora düzeyinde 30 yaşının üzerinde olmamak

Yapılan başvuruların değerlendirilme süreçlerinde adayların akademik özgeçmişleri ve lisansüstü eğitim konusunda ülkemizin kültürel gelişimine ve sanayinin bilimsel ve teknolojik gelişimine yapmış olduğu katkılar ve bu alanda yaptığı çalışmalara öncelik verilmektedir. Bu anlamda başarı derecesi yüksek olan adaylara burslarda öncelik tanınmaktadır.

ASKEV Burs başvuruları için tıklayarak takip edebilirsiniz.

ASKEV ile ilgili daha önceki yazılarımıza göz atmak için tıklayınız.

İçeriği Beğendiniz mi?

Yorum yapın