Anadolu Vakfı Burs Başvuruları Başladı 2023

Anadolu Eğitim ve Sosyal Yardım Vakfı, Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı, akademik olarak başarılı ve yetenekli, aynı zamanda maddi imkanı yetersiz olan Üniversite öğrencilerine karşılıksız burs vermektedir..

Anadolu Vakfı Bursu
Anadolu Vakfı Bursu

Anadolu Vakfı Burs Başvurusu Nasıl Yapılır?

Yıllardır eğitime verdikleri önem ve destekler ile bilinen Anadolu Eğitim ve Sosyal Yardım Vakfı’nın Anadolu Vakfı Burs Başvurusu 2022’de de devam etmektedir. Lisans öğrencilerine sağlanan burslar karşılıksız olarak verilmektedir. Her yılın Eylül ayı boyunca başvuraları devam eden bursların başvurusu online olarak vakfın internet sitesi üzerinden gerçekleştirilmektedir. Online olarak yapılan başvuruların ardından adaylara istenilen belgelerin listesi mail adresleri üzerinden iletilmektedir.

Anadolu Vakfı Bursiyerleri Nasıl Belirlenir?

Anadolu Vakfı Burs Başvurusu 2022 başvuru formunun doldurulmasının ardından öğrenciler üniversite yerleştirme puanlarına göre kendi arasında sıralama dahil edilir. Bu sıralamanın ardından meslek dalına göre kontenjanlara ayrılan adaylar mülakatlara çağırılır. Mülakat ve belgelerin kurul tarafından değerlendirilmesinin ardından burs verileceği belirlenen öğrencilere kazandığı bilgisi Anadolu Vakfı tarafından bildirilir.

anadolu vakfi burs basvurusu 2022
anadolu vakfi burs basvurusu 2022

Anadolu Vakfı Burs Başvurusu Ne Zaman?

30 Eylül 2022’dir.

[box type=”info” align=”aligncenter” class=”” width=””]İBB Üniversite Eğitim Yardımı Başvuruları BAŞLADI! TIKLAYIN[/box]

Anadolu Vakfı Burs Başvurusu 2022 Şartları

  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak (Yabancı uyruklu öğrenciler ve yurt dışında eğitim gören öğrenciler burstan yararlanamaz)
  • Maddi desteğe ihtiyaç duyuyor olmak (Online başvurunun ardından verilen evrak listesindeki belgeler ile kanıtlayabilmek)
  • Devlet üniversitelerinde okuyor olmak (%100 burslu Vakıf ve Özel üniversite öğrencileri, Açık Öğretim öğrencileri ve Uzaktan Eğitim programlarını kazanan öğrenciler burstan faydalanamaz.)
  • Birden fazla kuruma burs başvurusu yapılmasında bir sakınca olmasa bile aynı anda birden fazla kurum tarafından burs hakkı kazanan öğrenciler bir kurumu tercih etmeli ve beyanı kısa süre içerisinde kuruma bildirmelidir. (Kredi ve Yurtlar Kurumu’ndan alınan krediler hariç)

 

Anadolu Vakfı Burs Başvuru Sonucu Ne Zaman Açıklanır?

Mülakata giren adaylar yılın Aralık ayının ilk haftası burs almaya hak kazanmış olan adaylar açıklanır.

Anadolu Vakfı Burs Başvuruları için daha detaylı bilgi için tıklayınız.

 

İçeriği Beğendiniz mi?

Yorum yapın