Ali İsmail Korkmaz Vakfı (ALİKEV) Burs Başvurusu 2023

Ali İsmail Korkmaz Vakfı (ALİKEV) Burs Başvurusu 2023

Ali İsmail Korkmaz Vakfı bursuna başvurmak için bazı burs koşulları bulunur. Ali İsmail Korkmaz Vakfı burs başvuru koşulları aşağıda yer alır:

 • Bursa başvuruda bulunacak kişilerin üniversite öğrencisi olması gerekir.
 • Üniversitenin Hatay, Mersin, İzmir, İstanbul ya da Eskişehir sınırları içerisinde kalması gerekir.
 • Üniversite okuyan öğrencinin yukarda yer almayan bir şehirde olması durumunda ilköğrenimini, ortaöğrenimini ya da lisesini Hatay’da bir okulda bitirmesi gerekir.
 • Lisede okuyan adayların burs yapabilmesi için ise yalnızca tek bir şart bulunur. O da Diğer okullarını Hatay’da bitirmiş olmasıdır.
 • Öğrencinin Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması gerekir.
 • Yeni üniversite öğrencilerinin 18 yaş ile 24 yaş arasında olması zorunludur.
 • Başvuruda bulunacak öğrencilerin Vakıf Üniversitelerinde okuması halinde orada bulunma hali %100 burslu olmalıdır. Aksi durumunda başvuru geçersiz olur.

Bağışçılar ve gönüllüler tarafından desteklenen Ali İsmail Korkmaz Vakfı her yıl yüzlerce yeni öğrenciye burs verir. Bunun için her yıl için Ali İsmail Korkmaz burs fonu oluşturulur. Bu yılki burs başvuruları için son tarih 30 Eylül 2022’dir. Cuma günü saat 18’de başvurular kapanır. Ali İsmail Korkmaz burs başvuru sonuçları, yapılan değerlendirme sürecinin ardından açıklanır. Burs almaya hak kazanan öğrencilere gerek telefon üzerinden gerekse de e posta üzerinden ulaşılır. Öğrencilerin isimleri açık liste halinde paylaşılmaz.

alikev burs başvuru 2022 2023

Ali İsmail Korkmaz Vakfı Nedir?

Ali İsmail Korkmaz Vakfı’nın tanımı “Ali İsmail adını yaşatmak amacı ile kurulan bir yardım kuruluşu” şeklinde yapılabilir. Ali İsmail, 2011 yılında iken toplum ve gençlik hareketi kapsamında bir etkinlik yapar. Bu etkinlik sırasında 17 yaşındadır. Yapılan etkinlik okulun bahçesini temizlemek, huzurevi ziyaretleri, engelliler için yardım grupları ve buna benzer hareketleri kapsar. Ali İsmail, düşlerinde yer alan bu özgür dünyayı sürdüremez. Öldürülmesinin ardından onun hayallerini yaşatmak için bu vakıf kurulur.

Ali İsmail Korkmaz Vakfı Kuruluş Tarihi Nedir?

Ali İsmail Korkmaz Vakfı’nın kurulduğu yıl 2014’tür. Düşlerinde Özgür Dünya olarak da adlandırılan bu vakfın merkezi Hatay’ın Antakya ilçesidir.

Ali İsmail Korkmaz Vakfı Ürünleri Nelerdir?

Ali İsmail Korkmaz Vakfı’nın ürünleri “Düşlerinde Özgür Dünya” sitesi içerisinde yer alır. Oldukça geniş alternatiflere sahip olan ürünler ve ürün hakkında veriler şu şekilde ifade edilebilir:

 • Harmony 19 Tasarım Tişört: Barış kelimesinin 19 farklı dilde yer aldığı bu tişört Ali İsmail Korkmaz Vakfı yararına satışa sunulur. Tasarımını Gökçe Cantürk’ün üstlendiği bu tişört, barış ifadesini yalnızca kelime olarak değil bir arada mutlu bir şekilde yaşamak olarak da anlatmaya çalışır. Dünyanın daha huzurlu ve güvenli olmasını amaçlar. Tişört üzerinde yer alan diller arasında Almanca, Fransızca, Rusça, Yunanca, İtalyanca, Arapça, Çince, İbranice gibi pek çok dil yer alır. Tişört zaman içerisinde yoğun bir ilgi ile karşılaşır ve bu nedenle aynı amaç ile kupa ve bardak tasarımları da oluşturulur.
 • Spor Ürünleri: İçerisinde spor yapılabilmesi için rahat tasarımların yer aldığı ürünler içerir.
 • Hatay Ürünleri: Hatay iline ait yöresel bir hava taşıyan bu kategoride ahşap yakmadan mozaik ürünlerine kadar pek çok seçenek bulunur.
 • Kırtasiye ve Kitap: Büyük küçük her yaştan insanın okuyabileceği onlarca kitap bu başlık altında toplanır.
 • Tekstil: Yukardaki başlıklar altına girmeyen pek çok tekstil ürünü bu başlıkta toplanır.

Ali İsmail Korkmaz Vakfı Davetiye Nerden Alınır?

Ali İsmail Korkmaz Vakfı’nın davetiyesi https://www.duslerindeozgurdunya.com/urun/davetiye-1 sitesinden alınabilir. Ali İsmail Korkmaz Vakfı kendine özgü tasarımlara sahip onlarca davetiye çıkarır. Davetiyeler birinci sınıf hamur kâğıda basılarak sizlere gönderilir. Tek sayfa olabilen davetiyeler çift yön renkli baskıya sahiptir. Farklı en ve boy oranlarına sahip davetiyeler farklı modellerde tasarlanır. Davetiyelerin yanında genel olarak Kraft zarf da verilir. Sipariş alımları 100 adet ve katları şeklindedir. Verilen siparişler 7 iş günü ile 10 iş günü arasında adreslerinize kadar gönderilir. Verilen her davetiye siparişi ALİKEV sayesinde gençlere burs olarak dağıtılır.

alikev burs basşvurusu 2022 2023

Ali İsmail Korkmaz Vakfı İletişim Bilgileri Nelerdir?

Ali İsmail Korkmaz Vakfı’na ait iletişim verileri arasında Twitter, Facebok ve Instagram adresleri yer alır:

 • Instagram: https://www.instagram.com/duslerindeozgurdunya/
 • Twitter: duslerindeo
 • Facebook: duslerindeorgurdunya
 • Mail: [email protected]
 • Telefon Numarası: 0 (326) 213 0254

Ali İsmail Korkmaz Vakfı’na Bağış Nasıl Yapılır?

Ali İsmail Korkmaz Vakfı’na bağışta bulunmak isteyen kişiler konu ile ilgili en detaylı verilere vakfın kendi web adresinden ulaşabilir. Vakıf bağışlama yapılacak olan IBAN ve iletişim bilgilerini web adresinden yayınlar. Vakıf ayrıca yüz yüze olarak da bağış alabilmektedir. Vakfın bağış aldığı yöntemler şu şekilde ifade edilebilir:

 • SMS ile bağış
 • Banka havalesi ile bağış: Havale yapılabilmesi için gerekli olan isim, soy isim ve hesap numarası bilgilerine vakfın kendi internet sitesinden ulaşabilirsiniz.
 • Online ortamdan bağış
 • Düşlerinde Özgür Dünya sitesinden alınan ürünler ile bağış: Ali İsmail Korkmaz Vakfı’nın daha çok öğrenciye ulaşabilmesi için “Düşlerinde Özgür Dünya” web adresi açılır. Bu sitede insanların satın alabilmesi için pek çok ürün mevcuttur. Spordan giyime, aksesuardan kitaba kadar pek çok kategori site içerisinde yer alır. Siteden alınan her bir ürün Ali İsmail Korkmaz Vakfı için bir bağış niteliği taşır.

Ali İsmail Korkmaz Kimdir?

Ali İsmail Korkmaz 18 Mart 1994 yılında Hatay’da doğar. Korkmaz’ın ölüm tarihi ise 10 Temmuz 2013 Eskişehir’dir. Taksim Gezi Parkı protestosuna destek olmak amacı ile yürüyüşe katılan Korkmaz, polis tarafından darp edilir. Ayrıca bu darp sırasında karşıt görüşlü gruplar da yer alır. Darp edilen Korkmaz 19 yaşında vefat eder.

Eskişehir’de düzenlenen Gezi Parkı protestosu sırasında Ali İsmail Korkmaz Anadolu Üniversite’sinde okur. Polisin müdahalesi sonrasında ara sokaklara kaçan Korkmaz, önce polis tarafından daha sonra da 50 sopalı tarafından darp edilir.

Darp edilmesinin ardından Ali İsmail Korkmaz hemen hastaneye götürülmez. Ona yapılan ilk tıbbi müdahale 20 saat sonrasında gerçekleşir. Tıbbi müdahale sonucunda beyin kanaması geçirdiği anlaşılan Korkmaz, 38 gün boyunca hastanede komada kalır. 38 günün sonunda 10 Temmuz 2013 tarihinde hastanede vefat eden Korkmaz’ın Eskişehir’de bir heykeli dikilir. Heykelin asıl dikilme amacı Ali İsmail Korkmaz’ın ölümünün protesto edilmesidir.

Ali İsmail Korkmaz Neden Ölmüştür?

Ali İsmail Korkmaz’ın ölüm nedeni temel olarak yapılan Gezi Parkı protestolarıdır. Bu protestoları desteklemeyen farklı gruplar ve polis destekçilerin üzerine gelir. Destekçiler arasında Ali İsmail Korkmaz da yer alır. 19 yaşındaki bu üniversite öğrencisi dövüldükten sonra beyin kanaması geçirir.

Konu ile ilgili bir kitap çıkarılır. Kitabın tam adı “Ali İsmail Emri Kim Verdi?”dir. Yazar ise İsmail Saymaz’dır. Ali İsmail’in ölümünün ardından ailesi bir vasiyet verir. Vasiyetin gerçekleştirilmesi amacı ile Ali İsmail Korkmaz Vakfı kurulur. Vakıfta, kaybedilen bu genç insanın yardımlaşma ve dayanışma duygusunun devam etmesi için ihtiyacı olan öğrencilere nakit yardım yapılır. Ortaokul, ilkokul ve lise öğrenimini Hatay sınırları içerisinde tamamlayan gençler ilgili vakfa başvuruda bulunarak burs almaya hak kazanabilir.

İçeriği Beğendiniz mi?

Yorum yapın