Aktaş Eğitim Vakfı Burs Başvurusu – Başvuru Formu 2023-2024

Aktaş Eğitim Vakfı Burs Başvurusu 2023

Aktaş Eğitim Vakfı bursuna başvurmak isteyen kişilerin vakfın sitesinde yer alan duyuruları takip etmesi önerilir. Aktaş Eğitim Vakfı sitesinde yer alan http://www.aktasholding.com/aktasegitimvakfibursu/ link üzerinden başvuru kabul eder. Link içerisinde başvuru yapacak öğrencilerin bilgilerinin istendiği bir form bulunur. Formun eksiksiz ve yanlışsız olarak doldurulmasının ardından onaya gönderilmesi gerekir. Aksi durumda başvuru geçersiz sayılır.

Başvurusunu 9. AKEV kaynakları üzerinden yapacak öğrenciler için bazı kurallar bulunur. Bu kurallar aşağıda yer alır:

 • Öğrencinin bir teknik öğrenim kurumuna ya da en az dört yıl süre ile tam zamanlı eğitim düzenine kayıt yaptırmış olması gerekir.
 • Öğrencinin doktora ya da araştırma bursuna başvurmuyor ise 26 yaşından küçük olması zorunludur.

Aktaş Eğitim Vakfı Burs Miktarı Ne Kadar?

Aktaş Eğitim Vakfı’nın verdiği burs tutarı her dönemin kur oranlarına bağlı olarak ayarlanır. Öğrencilerin bu vakıftan aldıkları burs ödemesi ile bazı eğitim ihtiyaçlarını karşılaması beklenir.

Aktaş Eğitim Vakfı Burs Başvuru Şartları Nelerdir?

Aktaş Eğitim Vakfı bursuna başvuru koşulları aşağıda yer alır. Bu koşulların eksiksiz olarak sağlanması vakıf tarafından zorunlu tutulur. Şartlara bire bir uymayan bireylerin burs başvuruları geçersiz sayılır:

 • Öğrencilerin teknik öğrenim kurumu düzeyinde bir eğitim alacak olması ya da en az dört yıllık bir bölümün kazanılmış olması,
 • Öğrencilerin lisans için başvurdukları burs sırasında 26 yaşından daha küçük olması,
 • Erkek öğrenciler için askerlik ile bir ilişiğinin olmaması,
 • Burs için başvuru yapacak öğrencilerin herhangi bir yerden maddi bir destek almıyor olması,
 • Öğrencilerin mal varlığına ya da gelir durumuna göre belirli bir maddi desteğe ihtiyaç duyması,
 • Öğrencilerin herhangi bir kurumda daimî eleman olarak çalışmıyor olması,
 • Öğrencilerin adli sicil kayıtlarının temiz olması,
 • Okul ile ilgili dönem sonu puanlarının 100 üzerinden en az 75, 4 üzerinden en az 3 olması,
 • Öğrencilerin kazandıkları okula giriş puanlarının, son yıl aldıkları ders notlarının ve okuldan alınacak güncel öğrenci belgelerinin ibraz edilmesi,
 • Başvuru sahiplerinin aile durumlarının yetim, öksüz, anne baba ayrı olup olmaması,
 • Öğrencilerin uyruk bilgisi (Uyruğu T.C vatandaşı olan öğrenciler asi olarak başvurabilir. Öğrenciler eğer yönetim kurulu uygun görür ise KKTC üzerinden de başvuru yapabilir.).

Bursun ana amacı kimsesi olmayan ve buna ek olarak mal varlığına da sahip olmayan çocukların rahat bir şekilde eğitim alabilmesidir. Bu nedenle bu çocuklara öncelik tanınır. Mal varlığı ve gelir durumuna göre bursa ihtiyacı olan öğrenciler saptanır ve bu öğrencilerin bursa ulaştırılması hedeflenir. Başvuru yapan adayların herhangi bir işte sigortalı olarak çalışmıyor olmasına dikkat edilmelidir. Aksi durumda adaylar bursa başvuru yapsalar dahi olumlu sonuç alamayacaktır. Başka bir kurumdan ya da kuruluştan burs alan öğrenciler bu bursa başvuramaz. Üniversite dönem içi not ortalaması düşük olan bireyler bu bursa başvuru yapamaz. Adli sicil kaydı olan öğrenciler ve bir okulda okuduklarını güncel olarak belgelendiremeyen kişiler bursa başvuru yapamaz.

Vakıf, burs verdiği öğrenci sayısını sınırlı tutar ise başarısı yüksek olan ve mal varlığı olmayan adaylara öncelik verir.

Aktaş Eğitim Vakfı Burs Başvurusu 2022

Aktaş Eğitim Vakfı İletişim Bilgileri Nelerdir?

Aktaş Eğitim Vakfı’nın irtibat bilgileri aşağıda yer alır. Verilen bilgiler arasında Aktaş Eğitim Vakfı’nın adresi, telefon numarası, fax bilgisi ve e postası bulunur. Aktaş Eğitim Vakfı bursuna başvurmak isteyen adaylar gerek online ortamdan gerekse de vakfa giderek gerekli bilgileri temin edebilir:

 • Aktaş Eğitim Vakfı Genel Merkez Adresi: Ovaakça Santral Mahallesi, Dokuzuncu Çalışkan Sokak, Numara 1/1 Osmangazi / Bursa
 • Aktaş Eğitim Vakfı Telefon Numarası: 90 224 30 00 00
 • Aktaş Eğitim Vakfı Fax Numarası: 90 224 30 00 99
 • Aktaş Eğitim Vakfı E Posta Adresi: [email protected]

Aktaş Eğitim Vakfı’nın ihtiyacı olan öğrencilere burs verebilmesi için bağışçılara ihtiyacı bulunur. Kuruma bağış yapmak isteyen bireyler aşağıda yer alan bilgileri kullanarak öğrencilere yardımcı olabilir:

 • Hesap Bilgileri: Vakıfbank / 00154 / Bursa Cumhuriyet Şubesi / Aktaş Eğitim Vakfı adına
 • IBAN Bilgileri: TR 46 00 01 50 01 58 00 73 02 78 46 67

Aktaş Eğitim Vakfı Bursunun Sonuçları Nereden Öğrenilir?

Aktaş Eğitim Vakfı burs başvuru sonuçları vakfın kendi sitesinde yer alan tarihler arasında açıklanır. Başvuru formunu eksiksiz olarak dolduran öğrenciler vakıf tarafından belirlenen bir komisyonun değerlendirme sürecine tabi tutulur. Öğrencilerin gerçekten maddi desteğe ihtiyacı olması durumunda ön elemeden geçilir. 26 yaşından küçük olma, 100 üzerinden 75 ortalamaya sahip olma, sicil kaydına sahip olmama, askerlik ile ilişiği kesmiş olma gibi koşulların her birini sağlayan adaylar değerlendirmeden geçer ise bursu almaya hak kazanabilir. Ön eleme sonucunda vakıf ister ise öğrencileri ayrı bir mülakata çağırabilir. Bu mülakat online ortamda görüntülü sohbet ile olabileceği gibi vakıf tarafından belirlenen bir alanda yüz yüze de yapılabilir. Ardından adaylara burs sonuçlarının olumlu olup olmadığı açıklanır. Burs sonuçları olumlu olan adaylara tek seferlik ya da aylık olarak belirli tutarda ödemeler yapılır

Aktaş Eğitim Vakfı Burs Başvuru Formu Nedir?

Aktaş Eğitim Vakfı bursuna başvuru formu vakfın kendi sitesinde yer alan bir formdur. Form üzerinde öğrencilerden bazı kişisel veriler, maddi durum, ailevi durum gibi bilgiler istenir. Bunlara ek olarak öğrencilerin yeni kazandıkları ya da okumaya devam ettikleri okulun bilgileri de form üzerinde istenir. Öğrencilerden formun yanı sıra başarı durumlarının 4 üzerinden 3 olduğunu kanıtlaması için bazı evraklar da talep edilir. Okuldan alınan not durum belgesi mutlaka onaylı olmalı ve o şekilde teslim edilmelidir. Adli sicil kaydı gibi e devlet üzerinden alınabilecek belgelerin barkodlu olmasına dikkat edilmelidir.

Aktaş Eğitim Vakfı Burs Başvurusu 2022 - 2023

Aktaş Eğitim Vakfı Nedir?

Aktaş Eğitim Vakfı’nın tanımı “Küresel değer ve ilkeler ile çalışmalarını sürdüren ve geleceğe sürdürülebilir bir yapı bırakma amacı taşıyan kurum” şeklinde yapılır. Aktaş Eğitim Vakfı, her geçen yıl topluma ve gençlere değer katar. Doğa ile uyumlu ve sürdürülebilir sosyal sorumluluk projeleri vakıfta görev alan ve herhangi bir beklenti taşımayan kişiler tarafından yürütülür. Projeler sırasında asıl amaç vakfın coşku ve ruhunun korunmasıdır.

Vakfın genel amacı; eğitim, kültür, bilim, gelişim ve öğretim konularında sürdürülebilir bazda çalışmalar yaratmaktır. Türkiye, bu konularda ulusal eğitim ve kültüre katkıda bulunulmasını destekler. Böylelikle daha sosyal bir ülke haline dönüşür.

Aktaş Eğitim Vakfı Bursu İçin Gereken Belgeler Nelerdir?

Aktaş Eğitim Vakfı bursu için gerekli evraklar aşağıda yer alır. Bu evraklar Aktaş Eğitim Vakfı ön eleme sürecinden geçen adaylar talep edilir. Evrakların son 3 ay içerisinde hazırlanmış olmasına dikkat edilmelidir. Aksi durumda evrakların güncel olmaması nedeni ile başvuru iptal edilebilir. Vakıf tarafından güncel olarak istenen evraklar şu şekilde ifade edilir:

 • Adli sicil kaydı
 • O döneme ait olarak onaylanmış öğrenci belgesi
 • Öğrencilerin önceki dönemlerine ait ders notlarını gösteren not durum belgesi
 • Öğrencilerin ikametgâh adresleri
 • Öğrenci ve ailesinin gelir durumlarını gösterir belge
İçeriği Beğendiniz mi?

Yorum yapın