Vakıf Bursları

2021 Sabancı Vakfı Burs Başvurusu

Sabancı Vakfı  karşılıksız burs seçeneğiyle burs vermeye devam ediyor. Sabancı Vakfı burs başvurusu detaylarını aktaracağız.

Hacı Ömer Sabancı Vakfı; Sabancı Holding bünyesinde barınan Sabancı ailesi tarafından yardım faaliyetleri amacı ile 1974 yılında kurulan  ve günümüzde aktif olarak yardımlarına devam eden bir vakıftır.Bugüne kadar yaklaşık olarak 50.000 kişiye eğitim hayatı boyunca burs veren ve her yıl ortalama 1.500 öğrenciye burs imkanı sağlayan  Sabancı Vakfı 2021 yılında’da burs yardımlarına devam ediyor.Sabancı Vakfı  burs başvurusu imkanı sayesinde yetenekli ve başarılı olup maddi imkanları yetersiz ve sıkıntılı olan öğrenciler eğitim süreleri boyunca karşılıksız burs alabilmektedirler.Sabancı bursu ile ilgili sıkça sorulan soruları cevaplayacak olursak.

2021 Sabanci Vakfi Burs Basvurusu
2021 Sabanci Vakfi Burs Basvurusu

Sabancı Bursu Nasıl Alınır?

Sabancı Vakfı bursları için başvuruların ve gerekli belgelerin öğrenci tarafından kayıtlı olduğu üniversitenin belirlediği tarihe kadar Öğrenci İşleri veya Burs Ofisi’ne son başvuru tarihinden önce  teslim edilmesi gerekmektedir.

Sabancı bursu kimlere verilir?

Sabancı Vakfı kaynaklarından sağlanan burslar, Türkiye’deki üniversitelerde öğrenim gören ve şartlara uyan öğrencilere verilmektedir. Bunun dışında, kısıtlı sayıda ilköğretim ve ortaöğretim öğrencisine şartlı bağışçıların kaynaklarından burs sağlanmaktadır.

Sabancı Bursu Kaç TL ?

Sabancı Vakfı bursu 2020-2021  ders yılı döneminde Ekim ve Haziran ayları arasında yatması belirlenen tutar sabancı bursu 780 TL‘dir.

Sabancı bursu geri ödemeli mi?

Sabancı Vakfı bursları karşılıksızdır, öğrenciye ödeme ve hizmet yükümlülüğü getirmez.

Sabanci Vakfi Burslari
                 Sabanci Vakfi Burslari

Sabancı Bursu hangi üniversitelere veriliyor?

Sabancı Vakfı’nın burs kontenjanı tahsis ettiği üniversiteler; Ankara, Boğaziçi, Çukurova, Dokuz Eylül, Ege, Gazi, Hacettepe, İstanbul, İstanbul-Cerrahpaşa, İstanbul Teknik, Marmara, Orta Doğu Teknik, Yıldız Teknik Üniversitesi öğrencileri sabancı vakfı burs imkanından faydalanabilir.

Sabancı Vakfı Burs başvurusu için 2020 Yılı Yükseköğretim Kurumları Sınavında (YKS), yerleştirme puan türü esas alınmak üzere, en az aşağıda belirtilen puanları almış olmak gereklidir:

Sayısal Puanı: 475
Eşit Ağırlık Puanı: 430
Sözel Puanı: 410
Dil Puanı: 445

 

Sabancı Vakfı Bursunu almak için gerekli koşullar :

Sabancı Vakfı Bursları, üniversite öğrencilerine karşılıksız burs olarak verilmektedir.Sabancı Vakfı Bursu yalnızca Türkiye’de tam zamanlı olarak lisans derecesinde belirlemiş olduğu üniversitelere  kabul edilen T.C uyruklu öğrenciler için geçerlidir.Eğer sizde başvuru için gerekli şartları sağlıyorsanız Sabancı Vakfı bursunu alabilirsiniz.

haci omer sabanci vakfi burs
haci omer sabanci vakfi burs

Sabancı Vakfı Burs Başvurusu

Sabancı Vakfı Burs  sitesi üzerinden  işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Ayrıca Sabancı Vakfı Engelli Öğrenciler Bursu  ve diğer Sabancı Vakfı bursları için web sitemizde bulunan diğer yazıları inceleyebilir veya Sabancı Vakfı resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.Sabancı Vakfı burs başvurusu ile ilgili soru ve iletmek istediklerinizi yorum yaparak bize iletebilirsiniz.

 

Ek olarak  son günlerde oldukça popüler olan 2021 Vehbi Koç Vakfı Burs Başvurusu   yazımızdan burs başvurusu ile ilgili detaylı bilgilere erişebilirsiniz.

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu